Zbuduj lepszy kredyt za pomocą kart kredytowych: przewodnik

Zbuduj lepszy kredyt za pomocą kart kredytowych: przewodnik
16 października 2020
Category: Kredytowej Jest

Budowanie dobrej zdolności kredytowej jest kluczem do Twojej kondycji finansowej. Oszczędza pieniądze, zwiększa możliwości mieszkaniowe i kwalifikuje do przydatnych rabatów. Ponieważ zadłużenie gospodarstw domowych wzrosło ostatnio do 14,3 biliona dolarów, teraz jest czas, aby opracować strategię dotyczącą własnego zdrowego rozwoju kredytów. 1

Oczywiście jednym z najskuteczniejszych sposobów budowania kredytu jest użycie karty kredytowej. Jednak ma znaczenie, w jaki sposób korzystasz z tej karty kredytowej. Pamiętaj o tych wskazówkach, aby upewnić się, że karty kredytowe pomagają (a nie szkodzą) Tobie i Twojej zdolności kredytowej.

1. Buduj lepszy kredyt, płacąc na czas w całości

Jest to jedna z najprostszych, ale najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę. Dobry kredyt rośnie z czasem, a istotną częścią tego jest tworzenie dobrych wyników z dostawcą karty kredytowej. Historia kredytowa, obok faktycznego wykorzystania kredytu, jest kluczowym czynnikiem przy obliczaniu zdolności kredytowej. Jeśli zawsze będziesz płacić w całości i na czas, nie tylko uzyskasz dobry kredyt, ale unikniesz konieczności spłaty odsetek.

Bądź na bieżąco z płatnościami

Dokonywanie terminowych płatności jest równie ważne, jak pozornie łatwo jest stracić terminy. Pamiętaj, aby zawsze zaczynać od budżetu, dzięki czemu wydawanie pieniędzy, których nie masz, jest mniej kuszące – nie jesteś w stanie spłacić całego wyciągu. Ponadto możesz ustawić przypomnienia lub automatyczne płatności, aby nigdy nie spóźnić się z płatnością.

2. Zawsze utrzymuj konto aktywne, aby uzyskać lepszy kredyt

Oczywiście Twoja historia kredytowa zależy również od tego, jak długo masz otwartą kartę. 2 Najlepiej byłoby, gdybyś jak najszybciej otworzył kartę kredytową i pozostawił ją aktywną, aby podnieść średni wiek konta. Niezależnie od tego, kiedy faktycznie otworzysz pierwszą kartę kredytową, możesz zwiększyć swój kredyt, pozostawiając to konto otwarte lub „aktywne”.

Przeskakiwanie między dostawcami kart kredytowych może pozostawić ślad w Twojej historii kredytowej i potencjalnie zranić Cię na dłuższą metę. Unikaj konieczności robienia tego, uważnie analizując wszystkie opcje karty kredytowej, wybierając najlepszą dla siebie kartę i pozostawiając ją otwartą przez dłuższy czas.

3. Nie wykorzystuj całego kredytu

Wykorzystanie kredytu ma nawet większy wpływ na Twoją zdolność kredytową niż historia kredytowa. Zasadniczo wykorzystanie kredytu mierzy, jaką część dostępnego kredytu faktycznie wykorzystujesz. Jest to zazwyczaj obliczane procentowo.

Pamiętaj, że to, że możesz je wydać, nie oznacza, że ​​powinieneś. Wykorzystanie zbyt dużej ilości dostępnego kredytu jest szkodliwe zarówno dla Twojej zdolności kredytowej, jak i dla konta bankowego. Eksperci sugerują, aby nie przekraczać 30 procent limitu kredytowego. 3

4. Użyj właściwej karty dla siebie

Wszystkie te czynniki można łatwiej kontrolować, wykonując najpierw ten krok: wybierz odpowiednią kartę dla siebie i swoich nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy. Nie wybieraj karty tylko dlatego, że jest dla Ciebie dostępna. Oceń i porównaj wszystkie opcje, aby lepiej podjąć świadomą decyzję. Na przykład niektóre karty oferują określone korzyści, które mogą pasować do twoich nawyków związanych z wydawaniem pieniędzy. Jeśli wydajesz dużo pieniędzy na podróże, hotele, a nawet zakupy ubrań, masz kartę kredytową, która uzupełni Twoje wydatki.

Kroki prowadzące do uzyskania dobrej zdolności kredytowej nie muszą być tajemnicą. Możesz wprowadzić duże zmiany, po prostu poprawiając nawyki dotyczące karty kredytowej. Dobry kredyt buduje się z czasem, ale tak długo, jak będziesz korzystać z tych wskazówek jako podstawy wykorzystania kredytu, będziesz na dobrej drodze do lepszego kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy