W który kraj Ameryki Środkowej najlepiej inwestować?

17 lutego 2021
Category: Ogólnie Rzecz

Ameryka Środkowa szybko się rozwija i staje się jednym z najbardziej pożądanych regionów świata do inwestowania. Niezależnie od tego, czy myślisz o dywersyfikacji walutowej, czy inwestycjach w nieruchomości, Ameryka Środkowa oferuje pewne wyraźne zalety. Jednak nie wszystkie kraje Ameryki Środkowej oferują inwestorom takie same korzyści.

Ogólnie rzecz biorąc, w Ameryce Środkowej wyróżniają się cztery kraje: Panama, Kostaryka, Nikaragua i Belize. Chociaż każdy z nich może być dobrym miejscem do eksploracji przez inwestorów, warto dowiedzieć się o nich więcej przed podjęciem decyzji.

Inwestowanie w Panamie

Odkąd Kanał Panamski został otwarty w 1914 roku, naród Panamy był niesamowitym miejscem do inwestowania. Każdego roku przez Kanał Panamski przepływa ogromna ilość towarów, a sam kraj staje się kosmopolitycznym celem podróży zarówno dla turystów, jak i emerytów.

Po pierwsze, waluta Panamy, panamski Balboa, jest powiązana z dolarem amerykańskim. W rzeczywistości w całej Panamie można wydawać dolary amerykańskie. Chociaż jest to świetna wiadomość dla względnej stabilności waluty, nie jest idealna, jeśli liczysz na dywersyfikację swoich zasobów walutowych w Panamie.

Koszt życia w Panamie jest nadal niższy niż w Stanach Zjednoczonych, ale pożądane obszary miejskie, takie jak Panama City, stały się w ostatnich latach coraz droższe. Jednak inwestowanie w Panamie nadal zapewnia duże bezpieczeństwo i prywatność, zapewniając większy spokój o swoje finanse.

Jednym z obszarów, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas inwestowania w Panamie, jest rząd. W rządzie panują duże obroty, a struktura może się drastycznie zmieniać co pięć lat. Oznacza to, że inwestorzy z długoterminowymi celami będą musieli wyprzedzać te zmiany i mieć świadomość, jak zmiany rządowe mogą wpłynąć na ich inwestycje w nadchodzących latach.

Jeśli jesteś gotowy, aby przeprowadzić się do Panamy, skontaktuj się z nami TUTAJ.

Inwestowanie w Kostaryce

Kostaryka jest czasami nazywana Doliną Krzemową Ameryki Łacińskiej, więc nie powinno dziwić, że kraj ten przyciągnął do swoich brzegów wiele międzynarodowych korporacji znających się na technologii. Turystyka i technologia wyprzedziły bardziej tradycyjne gałęzie przemysłu, takie jak rolnictwo, a cały kraj przeżywa rozkwit dzięki zwiększonym inwestycjom w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Inwestycja w Kostaryce jest również korzystna, ponieważ obcokrajowcy mają takie same prawa własności jak obywatele Kostaryki. Podatki od nieruchomości są również dość niskie w Kostaryce, często znacznie poniżej jednego procenta, co ułatwia posiadanie i utrzymanie drugiego lub trzeciego domu w Kostaryce. Jakby tego było mało, obcokrajowcy stanowią aż 10 procent populacji Kostaryki. Jest to pożądane zarówno dla inwestorów, jak i wszystkich zainteresowanych przeprowadzką do Kostaryki, prowadzeniem działalności gospodarczej w kraju lub po prostu dla tych, którzy czują, że potrzebują większej stabilności.

Kostaryka może się także pochwalić prawem motywacyjnym, które pozwala wielu kandydatom na 12-letnie zwolnienie z podatku dochodowego. W połączeniu z ich „wolnymi strefami, które mają na celu przyciągnięcie zagranicznych przedsiębiorstw, masz idealny klimat do inwestowania w Kostaryce. Należy również zauważyć, że popularność Kostaryki w ciągu ostatnich kilku lat zwiększyła koszty utrzymania i ogólne koszty prowadzenia działalności.

Inwestowanie w Nikaragui

Nikaragua jest interesującym miejscem inwestycyjnym, ponieważ znajduje się w punkcie zwrotnym. Dziesięć lat temu inwestowanie było nadal bardziej ryzykownym posunięciem, ale teraz Nikaragua podąża drogą innych krajów Ameryki Środkowej, takich jak Panama i Kostaryka. Sztuczka polega na tym, aby móc rozpocząć inwestycje teraz, gdy są one nadal dostępne, i zaakceptować fakt, że nadal mogą istnieć pewne drobne zagrożenia.

Inwestycje zagraniczne i infrastruktura szybko rosną, co jest bardzo pozytywnym sygnałem dla każdego, kto rozważa inwestycje w Nikaragui. Naród jako całość przeżywa długotrwały i konsekwentny wzrost, a obowiązują przepisy, które gwarantują inwestorom zagranicznym takie same prawa jak inwestorom będącym rezydentami.

W większości przypadków inwestorzy mogą również liczyć na 10-letnie 100% zwolnienie z podatku od środków zainwestowanych w kraju. Może to bardzo pomóc w maksymalizacji inwestycji i rentowności. Niedawno, pomimo niepokojów w kraju, umowy o wolnym handlu ułatwiają handel z sąsiednimi narodami i Stanami Zjednoczonymi, co może poprawić stan ekonomiczny kraju.

Inwestowanie w Belize

Chociaż trudno jest wybrać absolutnie najlepszy kraj Ameryki Środkowej do inwestowania, Belize jest z pewnością oczywistym kandydatem. Naród jest niezwykle bezpieczny i znajduje się na zwyżkowej trajektorii w praktycznie każdym sektorze i każdej branży. W Belize rośnie liczba turystów, co z kolei zwiększa liczbę wymaganych hoteli i kwater wakacyjnych. Oprócz tego rząd jest w stanie wydać więcej pieniędzy na infrastrukturę, co z kolei zwiększa wartość Twoich inwestycji w nieruchomości.

Belize oferuje system prawny oparty na angielskim prawie zwyczajowym, a także brak barier językowych, ponieważ angielski jest oficjalnym językiem biznesowym w Belize. Klimat podatkowy jest również bardzo sprzyjający dla inwestorów zagranicznych, co pozwala na większe zyski z inwestycji.

Belize zachowuje dyskrecję w kwestiach finansowych, a firmy mogą w razie potrzeby zachować prywatność swoich danych. Niezależnie od tego, czy chcesz chronić swoje aktywa, czy założyć fundusze powiernicze dla przyszłych pokoleń, wszystko jest możliwe dzięki inwestowaniu w Belize.

Warto również zauważyć, że Belize to pożądane miejsce do życia dla emigrantów. Jeśli chcesz mieszkać lub przejść na emeryturę tam, gdzie inwestujesz, Belize oferuje niesamowite nieruchomości, niesamowity klimat i wszystkie udogodnienia, których mogą oczekiwać obcokrajowcy.

Łatwo dostrzec atrakcyjność inwestowania w Ameryce Środkowej. Chociaż wiele krajów oferuje wspaniałe możliwości, Belize wyróżnia się jako jedno z najlepszych miejsc do prowadzenia działalności gospodarczej, inwestowania lub kupowania nieruchomości.

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł: W który kraj Ameryki Środkowej najlepiej inwestować? Oto kilka dodatkowych artykułów, które, jak wiem, pokochasz:

O autorze

Luigi Wewegejest starszym wiceprezesem i szefem bankowości prywatnej Caye International Bank z siedzibą w Belize, instruktorem szkoły FinTech i autorem opublikowanej książki The Digital Banking Revolution – już w trzeciej edycji. Jego posty na temat trendów kształtujących branżę bankową i usług finansowych można śledzić na Twitterze: @luigiwewege

Jak nasze artykuły?

W takim razie koniecznie sprawdź naszą Księgarnię. mamy tytułypełne najwyższej jakości danych wywiadowczych na morzu.Natychmiastowe pobieranie – Wydrukuj do swojej prywatnej biblioteki, zanim rząd zażąda, abyśmy je usunęli!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy