US Bank kontra Chase Bank: co jest dla Ciebie lepsze?

17 lutego 2021
Category: Jest Dla Ciebie

JPMorgan Chase to największy i najpotężniejszy bank w Ameryce, posiadający aktywa o wartości prawie 3 bilionów dolarów. Jego mało prawdopodobny konkurent, US Bancorp, zajmuje siódme miejsce. Ale większe nie zawsze oznacza lepsze, jeśli chodzi o miejsce, w którym chcesz otworzyć konto. Zarówno US Bank, jak i Chase Bank oferują długą listę korzyści i korzyści, ale ważne jest, aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Tutaj odkrywamy zalety i wady bankowości w gigantycznym Chase w porównaniu z bankiem amerykańskim zorientowanym na konsumenta.

Co należy wiedzieć o banku amerykańskim

JPMorgan Chase może być większy, ale US Bank może go po prostu wyprzedzić na wiele sposobów. US Bancorp, lepiej znany jako US Bank, oferuje szeroki zakres opcji, których nie można znaleźć w wielu innych miejscach. Po pierwsze, US Bank ma fizyczne lokalizacje w 28 stanach i możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich środków za pośrednictwem aplikacji bankowej i strony internetowej firmy lub za pomocą standardowego bankomatu.

Jeśli jesteś na rynku opcji, US Bank ma to dla Ciebie: bank rozplata swoje rachunki czekowe o korzyści i inkluzje według miernika srebra, złota, platyny i premii, z których każdy ma minimalny depozyt otwarcia w wysokości 25 USD. Co więcej, US Bank nie zawodzi w skali kraju, jeśli chodzi o opcje specjalizacji dla osób powyżej 65 roku życia oraz studentów studiów dziennych. Jednak dla reszty opinii publicznej łatwość i dostępność konta w US Bank może nie przeważać nad największą wadą banku: zasadniczo niezbywalne miesięczne opłaty za konto.

Jeśli chcesz uporządkować swoje finanse i chcesz trzymać wszystkie swoje aktywa w jednym miejscu, US Bank to świetna opcja.

Co warto wiedzieć o Chase Bank

Chase ma reputację robiącego rzeczy większe i lepsze niż większość banków, a jako bank numer jeden w kraju nietrudno zrozumieć, dlaczego. Ale pomimo wszystkich zasobów, stopy procentowe generalnie pozostają niezbyt imponujące. Chase Bank oferuje dwa podstawowe konta oszczędnościowe, Chase Savings i Chase Premier Savings. Konto Chase Savings jest bardziej standardowe z dwóch, bez żadnych dodatkowych korzyści. Zarabia również przy najniższej rocznej stopie procentowej (RRSO), niezależnie od salda konta.

Możesz łatwo zrezygnować z miesięcznej opłaty za konto dołączonej do kilku opcji konta, albo utrzymując minimalne dzienne saldo w wysokości 300 USD, posiadając co najmniej jeden powtarzający się automatyczny przelew w wysokości 25 USD lub więcej z osobistego konta czekowego Chase, mając właściciela konta w wieku poniżej 18 lat lat lub łącząc konto z kontem czekowym Chase Premier Plus, Chase Premier Platinum Checking lub Chase Private Client Checking.

US Bank vs. Chase Bank: konta bankowe

Rozważając porównanie US Bank i Chase Bank, oba oferują pełnoprawne rachunki czekowe i oszczędnościowe, z ogólnie podobnymi zaletami i wadami. Ale mają też kilka kluczowych różnic. Po pierwsze, bank US Bank jest pełen zalet i wad – każdy sposób, w jaki zapewnia łatwość i wsparcie swoim klientom, stwarza wyjątkowe przeszkody. US oferuje imponującą gamę bezpłatnych kont czekowych i oszczędnościowych dla studentów i emerytów, a także bardziej dyskretne kategorie. Bank oferuje również darmowe konta rynku pieniężnego (MMA) dla osób, które utworzą konto czekowe premium.

Chase Bank robi to trochę inaczej. Po pokryciu minimalnego depozytu otwierającego w wysokości 25 $ – dla dowolnej oferty konta – możesz otworzyć konto czekowe za darmo. Wiele rachunków czekowych i oszczędnościowych Chase ma miesięczne opłaty – od 5 do 12 USD lub więcej – ale okazało się, że są one łatwiejsze do zniesienia niż opłaty związane z kontami w banku amerykańskim. Chociaż Chase wprawdzie ma mniej możliwości wyboru rachunków czekowych i oszczędnościowych, zwłaszcza w porównaniu do US Bank, nadal zapewnia lepszą wartość, biorąc pod uwagę jego znaczną przewagę w innych obszarach. Jeśli szukasz potężnego programu nagród, Chase jest na tym froncie. Podczas gdy oba banki pozwalają na zarządzanie danymi konta online, interfejs sieciowy Chase i aplikacja mobilna uzyskały lepsze oceny we wszystkich kategoriach.

US Bank vs. Chase Bank: OpłatyW zestawieniu US Bank vs Chase Bank jest miejsce na poprawę, jeśli chodzi o znalezienie sposobów obejścia rosnących opłat. W US Bank będziesz musiał obejść wysokie oprocentowanie swoich depozytów – zwłaszcza na początku – a także znaleźć sposób na opłacenie dodatkowych miesięcznych opłat za debet w rachunku bieżącym i przelewy bankowe. Wszystko po to, aby powiedzieć, że US Bank daje ci szansę, jeśli próbujesz zaoszczędzić tu i tam niewielkie kwoty. Nawet jeśli zdecydujesz się zrezygnować z większości korzyści, aby zaoszczędzić na gotówce na początku, może to nie zaoszczędzić Ci aż tak dużo. Aby zakwalifikować się do programu bezpłatnych czeków banku USA, musisz spełnić stosunkowo wysokie wymagania dotyczące minimalnego salda i zachować je na przyszłość. Jeśli nie wydaje Ci się to możliwe, możesz zdecydować się na bank z Chase.

Z drugiej strony Chase zapewni ci dostęp do rozległej sieci bankomatów i oddziałów na całym świecie, ale prawie wszystkie jego konta specjalistyczne są płatne. Opłaty te mogą przybierać różne formy, od miesięcznych opłat za utrzymanie do opłat za debet – 34 dolary za pozycję, jeśli konto pozostaje przekroczone przez więcej niż kilka dni. Inne opłaty obejmują opłaty za przelew bankowy i 2,50 USD opłaty bankomatowe za korzystanie z typowego amerykańskiego bankomatu. Zagraniczne bankomaty będą kosztować 5 $ za wypłatę i 2,5 $ za sprawdzenie salda i przelew pieniędzy.

Ze względu na długą listę potencjalnych opłat, podstawowa miesięczna opłata za konto oszczędnościowe Chase wynosi tylko 5 USD, tylko o 1 USD więcej niż w przypadku US Bank. Ponadto Chase rezygnuje z opłat oszczędnościowych, jeśli konto jest powiązane z kontem czekowym Premier Plus lub Platinum, jeśli utrzymujesz minimalne saldo dzienne w wysokości 300 USD lub jeśli co miesiąc masz automatyczny przelew co najmniej 25 USD na konto oszczędnościowe. A dla nastolatków poniżej 18 roku życia z kontem oszczędnościowym Chase nie ma żadnej miesięcznej opłaty. Razem rachunki czekowe mają obniżoną opłatę dla studentów. Wszyscy inni mogą odstąpić od tych opłat przy dziennym saldzie w wysokości 1500 USD lub więcej.

US Bank vs. Chase Bank: Stawki

W debacie między US Bank a Chase Bank, US Bank ma przyzwoite stawki CD i rachunki na rynku pieniężnym. Biorąc jednak pod uwagę potrzebę wspierania rozległej sieci oddziałów stacjonarnych, jego stopy bazowe nie są porównywalne z dużo wyższymi stawkami banków, które działają głównie online i za pomocą aplikacji mobilnych. O ile praca z bankiem, który ma silną fizyczną obecność i oddział blisko Ciebie, nie ma dla Ciebie żywotnego znaczenia, bankowość internetowa lub w pełni cyfrowa Unia Kredytowa jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej jeśli chodzi o stawki.

To samo można powiedzieć o Chase. Ponieważ musi płacić rachunek, aby obsługiwać ponad pięć tysięcy krajowych oddziałów, stawki są równie imponujące. Najbardziej przyzwoite stawki CD, jak zawsze, są dostępne online. Mimo to minimalny depozyt Chase na otwarcie płyty CD wynosi 1000 USD, czyli mniej niż w przypadku jego najbliższych konkurentów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy