Ujawniono nasze najlepiej zachowane tajemnice unikania i obniżania opłat za debet

17 lutego 2021

Ten post może zawierać linki partnerskie lub linki od naszych sponsorów. Przeczytaj naszą politykę ujawniania informacji tutaj.

Istnieje duża szansa, że ​​przynajmniej raz w życiu zapłaciłeś za debet. Amerykańskie banki pobierająrocznieokoło15 miliardów dolarów opłat za debetco jest równowartością każdej osoby w Stanach Zjednoczonych, która wypłaca 46 dolarów opłat za debet!

Średnio dla każdego debetu w rachunku bieżącym wynosi 24 dolary, a niektóre banki pobierają nawet 34 dolary za każde przekroczenie stanu konta.

Co możesz z tym zrobić?Najlepsze, co możesz zrobić, to stworzyć plan przepływu gotówki na swoje życie i pieniądze. Zamiast czekać, aż wartość Twojego konta osiągnie wartość ujemną, tylko po to, aby spłacić wysokie opłaty za debet, tak naprawdę utworzyłbyś plan na swoje pieniądze, zanim faktycznie je wydasz.

Mamy bezpłatne narzędzia i zasoby, dzięki którym możeszskonfigurować swój własny plan przepływu gotówkijeśli zdecydujesz się pójść tą drogą.

Możesz także podjąć mądrą decyzję o przejściu do banku, który pobiera mniej lub nawet lepiej; w ogóle nie pobiera wysokich opłat za debet.

Treść tego posta (kliknij, aby otworzyć)

Opłaty za debet są mylące ze względu na cel

Istnieje wiele różnych opłat związanych z opłatami za debet.

Każdy bank i SKOK mają różne zasady dotyczące wysokości opłat za debet i częstotliwości. Niektóre banki mogą pobierać opłatę do sześciu razy dziennie, co oznacza, że ​​możesz być winien do 144 USD z tytułu opłat bankowych tylko po to, aby przywrócić saldo konta do zera.

I nie zapominaj, że tylko pierwsza część Twojej następnej wpłaty bankowej pokryje opłatę za debet i niedobór konta.

Poniżej wymienione są wszystkie dobrze znane i mniej znane rodzaje opłat za debet oraz sposób ich działania.

Opłata za debetBank pobiera opłatę za debet, gdy wypłacasz więcej pieniędzy niż saldo rachunku bieżącego. Średnia opłata za debet w rachunku bieżącym wynosi 24 USD, ale niektóre banki nie pobierają opłaty, jeśli debet jest mniejszy niż 5 USD.

Rozszerzone opłaty za debetOpłata za przedłużony debet to druga opłata za debet, którą banki mogą pobierać, jeśli nie zapłacisz tej opłaty i kwoty zadłużenia w ustalonym z góry terminie, zwykle w ciągu pięciu dni roboczych. Niektóre banki będą nazywać to „ciągłą opłatą za debet.

Opłata ta jest coraz mniej powszechna, ale wiele banków nadal ją pobiera.

Opłata za niewystarczające fundusze (NSF)Opłata ta zostanie naliczona, jeśli na koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby zrealizować czek, który wypisałeś lub zaplanowałeś jako płatność rachunku online, zostaniesz obciążony opłatą za niewystarczające środki (NSF). Opłata ta jest zwykle wyższa niż opłata za debet i kosztuje około 30–40 USD za każdy zwracany czek.

Dzięki tej opłacie zarówno Twój bank, jak i bank deponenta mogą pobierać opłatę za niewystarczające środki.

Opłata za ochronę kredytu w rachunku bieżącymJeśli masz konto oszczędnościowe lub kartę kredytową połączoną z kontem czekowym, bank może spróbować przenieść niedobór gotówki z innego konta, aby dokończyć transakcję. Jeśli jest wystarczająco dużo pieniędzy, zostaniesz obciążony opłatą za ochronę debetu, która zwykle wynosi 10 USD za transakcję.

Gdy brakujące saldo zostanie obciążone połączoną kartą kredytową, będziesz również płacić odsetki z góry do momentu spłaty różnicy.

Miesięczna opłata za usługęMożna to uznać za pośrednią opłatę za debet w rachunku bieżącym. Niektóre banki nie pobierają miesięcznej opłaty za usługę, jeśli utrzymujesz minimalne saldo dzienne, na przykład 500 USD. Jeśli saldo dzienne spadnie poniżej 500 USD w dowolnym momencie miesięcznego okresu wyciągu, zostanie naliczona miesięczna opłata za usługę.

Nadal masz dużo pieniędzy na pokrycie transakcji i nie zostaniesz obciążony faktyczną opłatą za debet, ale miesięczna opłata za usługę może nadal kosztować średnio 10 USD.

Najlepsze banki, aby uniknąć opłat za debet

Aby uniknąć opłat za debet, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bankowości internetowej. Ponieważ ich koszty operacyjne są znacznie niższe niż w tradycyjnych bankach, nie polegają one na opłatach za debet jako źródle przychodów.

Jeśli tradycyjny bank stacjonarny jest jedyną realistyczną opcją dla Twoich potrzeb bankowych, możesz również porównać opłaty z opcjami lokalnego banku. Należy pamiętać, że spółdzielcze kasy pożyczkowe są również przystępną cenowo alternatywą, jeśli nie potrzebujesz banku o zasięgu krajowym.

Poniższe banki internetowe i tradycyjne mają najlepsze zasady dotyczące prowizji za debet. Jeśli nie potrzebujesz możliwości ręcznego wypisywania czeków lub potrzebujesz osobistych usług concierge, banki internetowe są doskonałą opcją.

Jak widać, banki internetowe z najniższymi opłatami za debet to banki internetowe, które nie oferują papierowej książeczki czekowej. Niektóre banki internetowe nadal oferują papierową książeczkę czekową, w której można wypisywać odręczne czeki, ale opłaty za debet są zwykle wyższe.

Jeśli poważnie myślisz o zmianie banku, aby uniknąć opłat za debet, musisz unikać tradycyjnych banków o dużej renomie, które są obecne w całym kraju:

 • Bank Ameryki
 • PościgCitibankCóż, FargoNawet jeśli możesz zostać zwolniony z opłat za debet, być może będziesz musiał płacić miesięczną opłatę za konto lub utrzymywać wysokie saldo konta. Każdy z tych dwóch wymogów może stanowić przeszkodę dla Twoich finansów i budowania wartości netto.

  1. Gong Opłata za debet: 0 $

  Nie zapłacisz również żadnych opłat bankowych za pomocąChime, ponieważ transakcje kartą debetową zostaną wypłacone tylko wtedy, gdy na koncie znajdują się wystarczające środki. Możesz również wysyłać czeki za darmo, korzystając z elektronicznej książeczki czekowej Chime.

  Innym fajnym powodem do rozważenia Chime jest to, że możesz otrzymać wypłatę dwa dni wcześniej!

  2. Axos Bank Opłata za debet: 0 USD na wybranych kontach rozliczeniowych

  Nie zapłacisz prowizji za debet na następujących rachunkachczekowych Axos Bank:

  • Niezbędne sprawdzanie
  • Sprawdzanie nagródMożliwe jest również otrzymywanie nieograniczonych zwrotów opłat za bankomat i uzyskiwanie odsetek od płatności.

   3. Proste Opłata za debet: 0 $

   Simplejest bankiem internetowym, który nie pobiera żadnych opłat za debet ani żadnych opłat z tego tytułu. Powodem jest to, że otrzymujesz tylko kartę debetową, a nie książeczkę czekową. W takich przypadkach musisz wypisać czek, możesz zarejestrować się w ich bezpłatnej usłudze płacenia rachunków lub poprosić o czek kasjerski.

   Jeśli nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby sfinalizować zakup kartą debetową lub wypłatę z bankomatu, transakcja nie zostanie zakończona. Aby pomóc Ci zapobiec odrzuconej transakcji kartą, Simple oferuje również te bezpłatne narzędzia:

   • Wydatki, które można śledzić
   • Cele oszczędnościoweBezpieczne wydatkiDzięki funkcji Safe-to-Spend Simple możesz łatwo sprawdzić, ile wolnej gotówki musisz wydać. Simple odejmuje saldo na rachunku bieżącym od celów oszczędnościowych, aby nie przepłacać.

    Możesz również rozważyć skorzystanie z usług Simple, ponieważ współpracują one zBBVA Compass. Twoje depozyty zarabiają 0,01% i możesz dokonywać bezpłatnych wypłat z dowolnego bankomatu BBVA lub dowolnej sieci bankomatów Allpoint.

    4. Varo Bank Opłata za debet: 0 $

    Otwierając konto bankowe Varo, uzyskasz dostęp do konta czekowego online bez miesięcznych opłat i minimalnego salda. Nie musisz się też martwić o prowizje za debet w Varo, a firma Varo ma konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 1,82% – 2,80%; jeden z najwyższych zysków, jakie widziałem.

    5. KeyBank Opłata za debet: 0 $

    Korzystając zbezproblemowego konta KeyBank, nie zapłacisz opłaty za debet ani opłaty za niewystarczające środki, możesz zostać obciążony opłatą przez bank odbiorcy. KeyBank automatycznie odrzuca niewystarczające transakcje bankomatowe i debetowe i nie pobiera opłaty. Nie możesz wypisywać czeków papierowych, więc musisz tylko upewnić się, że twoje elektroniczne czeki opłacające rachunki mają wystarczające środki, kiedy je wystawiasz.

    6. Bank5 Connect Opłata za debet: 15 $

    Ochrona debetu: BEZPŁATNA

    Bank5 Connectoferuje jedne z najbardziej przystępnych opłat za debet w banku internetowym. Za każdą transakcję debetu zapłacisz tylko 15 USD, a ochrona w rachunku bieżącym jest bezpłatna po połączeniu konta oszczędnościowego. Otrzymasz również zwrot pierwszych 15 USD miesięcznych opłat za korzystanie z bankomatów, a Twój depozyt zostanie oprocentowany, gdy saldo Twojego konta wyniesie co najmniej 100 USD.

    7. Navy Federal Credit Union Opłata za debet: 20 $ przy wypłatach powyżej 15 $

    Jako największa w kraju UniaKredytowa Navy Federal Credit Unionpobiera 20 dolarów opłaty za debet w rachunku bieżącym powyżej 15 dolarów. Możesz bezpłatnie przenosić między kontami Navy Federal. Niektóre rachunki czekowe kwalifikują się nawet do rabatów opłat bankomatowych.

    8. CIT Bank Opłata za debet: 25 USD

    Otwierając wysokodochodowe konto oszczędnościowe wCIT Bank, możesz dokonywać sześciomiesięcznych wypłat i zarabiać 1,55% odsetek od całego salda konta. Jeśli oszczędnie korzystasz z karty debetowej i chcesz zarabiać na wysokim oprocentowaniu, rachunek rynku pieniężnego może być dobrą alternatywą dla konta rozliczeniowego.

    9. Ally Bank Opłata za debet: 25 USD

    Ochrona debetu: BEZPŁATNA

    Ally Bankpobiera opłatę za debet w wysokości 25 USD raz dziennie. Możesz jednak zarejestrować się w celu uzyskania bezpłatnej ochrony przed debetem, a Ally przeleje pieniądze w ratach po 100 USD z Twojego konta Ally Savings na Twoje konto bieżące. Ponieważ jest to konto oszczędnościowe o wysokim zysku z sześcioma bezpłatnymi transakcjami miesięcznymi, każdy przelew wlicza się do Twojego miesięcznego limitu.

    10. Charles Schwab Bank Opłata za debet: do 25 $

    Ochrona debetu: BEZPŁATNIE z połączonego rachunku maklerskiego

    Jeśli chcesz dokonywać transakcji bankowych iinwestowaćw tym samym miejscuCharles Schwab Bankoferuje kilka wyjątkowych, bezpłatnych korzyści związanych z kontem czekowym:

    • Przelewy w rachunku bieżącym
    • Nieograniczone wypłaty z bankomatówZatrzymaj płatnościJeśli nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć przekroczenie salda wypisanych czeków, zapłacisz 25 USD za każdy zwrócony czek. Schwab oferuje bezpłatną ochronę przed debetem i przeleje niezbędne środki z Twojego konta oszczędnościowego lub konta maklerskiego Schwab.

     11. Bank Ogólnopolski Opłata za debet: 25 USD

     Ochrona debetu: BEZPŁATNIE z połączonego rachunku maklerskiego

     Nationwide Bankoferuje oprocentowane konto czekowe online z 25-dolarowymi opłatami za debet. Przelewy zabezpieczające w rachunku bieżącym z ogólnokrajowych rachunków oszczędnościowych i rachunków na rynku pieniężnym są bezpłatne.

     Możesz również uzyskać dodatkowe korzyści dla członków Premier, jeśli posiadasz inne produkty bankowe lub ubezpieczeniowe na terenie całego kraju. Tak, to jest ten sam ogólnokrajowy, dla którego widzisz reklamy telewizyjne dotycząceubezpieczeń komunikacyjnych.

     12. USAA Opłata za debet: 25 $ przy przekroczeniu limitu 5 $

     Ochrona debetu: BEZPŁATNA

     USAAoferuje dwa różne rachunki czekowe z prowizją w rachunku bieżącym w wysokości 25 USD, jeśli przekroczenie wynosi co najmniej 5 USD. Ochrona przelewu w rachunku bieżącym jest bezpłatna w przypadku przelewu pieniędzy z innych kont w USAA, ale zapłacisz odsetki z góry za każdy przelew z karty kredytowej w ratach po 100 USD.

     13. First National Bank Opłata za debet: 28 USD (przy przekroczeniu limitu 20 USD)

     First National Bankrezygnuje z opłat za debet, gdy niedobór wynosi 20 USD lub mniej. Jeśli przelejesz pieniądze z innego konta, zapłacisz 5 $ za przelew.

     14. TIAA Bank Opłata za debet: 30 $

     Nie zapłacisz za debet za transakcje bankomatowe lub debetowe, ale nadal możesz zostać obciążony niewystarczającą opłatą za środki za złe czeki. Możesz zaoszczędzić dodatkowe pieniądze dzięki nieograniczonym wypłatom z bankomatów. Jedyną wadą posiadania konta czekowegoTIAA Bankjest to, że aby otworzyć konto, musisz wpłacić minimalny depozyt początkowy w wysokości 5000 USD.

     15. Odkryj Bank Opłata za debet: 30 $

     Ochrona debetu: BEZPŁATNA

     Discover BankuCashback oferty konto czekowe zwolnić zabezpieczenie kredytu w rachunku bieżącym, jeśli trzeba przelać środki z konta powiązanego. Jeśli nie masz wystarczających środków, zapłacisz 30 USD za debet. Możesz także zarobić 1% z pierwszych miesięcznych zakupów kartą debetową o wartości 3000 USD.

     16. Capital One 360 ​​Checking Opłata za debet: do 35 $ (24-godzinny okres karencji)

     Ochrona debetu: BEZPŁATNA

     Capital Oneoferuje cztery różne opcje opłat za debet na swojej platformie 360 ​​Checking:

     • Automatyczne odrzucanie (opłata 0 USD)
     • Bezpłatny transfer oszczędnościLinia kredytowa w rachunku bieżącymŁaska następnego dniaW przypadku opcji „Next Day Grace masz jeden pełny dzień roboczy na pokrycie nadpłaconej kwoty, dopóki nie zostanie pobrana opłata za debet w wysokości 35 USD. Jeśli nie chcesz już nigdy więcej ryzykować płacenia prowizji za debet, wybierz opcję automatycznego odrzucania płatności, aby transakcje kartą debetową były odrzucane, gdy nie masz wystarczających środków.

      17. HSBC Opłata za debet: do 35 $

      HSBCpobiera opłatę w wysokości 35 USD za czeki, wypłaty i przelewy elektroniczne tylko wtedy, gdy saldo zostanie przekroczone o co najmniej 10 USD na koniec dnia roboczego. Wypłaty z bankomatów i transakcje debetowe będą automatycznie odrzucane. Aby uniknąć miesięcznej opłaty za konto w wysokości 3 USD, możesz rozważyć złożenie wniosku o konto czekowe HSBC Choice.

      18. BB&T Bank Opłata za debet: 36 USD

      Ochrona w rachunku bieżącym: 12,50 USD

      Jeśli zazwyczaj przekraczasz limit o 5 USD lub mniejBB&Tzniesie opłatę za 36 USD za debet. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług ochrony debetu, każdy przelew kosztuje 12,50 USD.

      19. Kompas BBVA Opłata za debet: 38 $ (32 $ w Kalifornii), gdy konto jest przekroczone o więcej niż 1 $

      BBVA Compassoferuje bezpłatne konto czekowe, które zapewnia fizyczną książeczkę czekową, dostęp do lokalnych oddziałów i bezpłatny dostęp do 39 000 bankomatów. Zapłacisz opłatę w wysokości 12 USD (7 USD w Kalifornii), jeśli przelewasz pieniądze z innego konta BBVA, a 38 USD jest niewystarczających. Możesz również w dowolnym momencie zrezygnować z tych usług.

      Sekrety unikania opłat za debet

      Przy minimalnym wysiłku można uniknąć opłat za debet na kilka różnych sposobów.

      Otrzymuj alerty dotyczące konta od TrimTrim to bezpłatna usługaktóra monitoruje wydatki i renegocjuje miesięczne rachunki, gdy dostępna jest niższa stawka.

      Możesz połączyć swoje konta bankowe z Trim i otrzymywać różne alerty, w tym:

      • Duże transakcje
      • Aktualizacje saldaAlerty o minimalnym saldzieTe alerty informują Cię, jeśli jesteś blisko naliczenia opłaty za debet przy następnym zakupie. Pomyśl o tych trzech alertach jako o swoim „radarze zapobiegającym opłatom za debet. Możesz dostosować alerty, aby odzwierciedlały Twoje nawyki związane z wydatkami.

       ChociażTrim informuje Cię, kiedy Twój bank pobiera opłatę za debet, powinieneś ustawić alert o minimalnym saldzie konta.

       Na przykład Trim wysyła mi alert, gdy saldo mojego konta czekowego jest mniejsze niż 200 USD. Możesz także ustawić alert, gdy saldo Twojego konta osiągnie 0 USD, ale do tego czasu może być już za późno!

       Stwórz miesięczny plan za swoje pieniądzeStare powiedzenie, co się mierzy, jest zarządzane, zawiera wiele prawdy. Ty i ja nigdy nie przejechalibyśmy się przez kraj bez wskaźnika poziomu paliwa, ale to właśnie większość z nas robi z naszymi pieniędzmi każdego miesiąca.

       Ponad 70% ludzi żyje od wypłaty do wypłaty, co oznacza, że ​​ponad 70% ludzi nie ma planu na pieniądze w swoim życiu. Plan przepływu gotówki pozwoli ci przestać zgadywać i stworzyć plan działania dla każdego dolara w twoim życiu.

       Tutaj możeszskonfigurować swój własny plan przepływu gotówkiw 15 minut lub mniej (bezpłatnie).

       Regularnie bilansuj swoją książeczkę czekowąMoże nie wypisujesz regularnie czeków, ale masz księgę.

       Zapisz transakcje czekowe i debetowe w tej samej księdze. Raz w tygodniu porównaj pisemne transakcje z przetworzonymi transakcjami.

       Może wystąpić rozbieżność między Twoją księgą a bieżącym dostępnym saldem, jeśli ktoś nie zrealizował jeszcze swojego czeku. Ponieważ wiesz, że nadal masz gotówkę, która technicznie już została wydana, wiesz, że na Twoim koncie nie ma tak dużo pieniędzy, jak myśli Twój bank.

       W większości przypadków prawdopodobnie przekroczyłeś swoje konto o 20 USD lub mniej. Gdybyś regularnie bilansował swoją książeczkę czekową, czy nadal zapłaciłbyś opłatę za debet?

       Podczas równoważenia księgi czekowej, oto kilka transakcji, które należy uwzględnić na koncie:

       • Odręczne czeki
       • Transakcje kartą debetowąAutomatyczne płatności za rachunkiBezpośrednie wpłaty od pracodawcyTwój bank może automatycznie wycofać wszelkie płatności dokonane w ramach programu Bill Pay, nawet jeśli firma nie zdeponowała jeszcze czeku. Jeśli tak, to znacznie ułatwia zadanie balansowania księgi.

        Dokonuj wpłat przed wypłatamiZanim dokonasz wypłaty z konta, dokonaj wpłaty. Jeśli czekasz, aż Twój pracodawca zdeponuje Twoją wypłatę, nie rób zakupów, dopóki nie pojawi się na Twoim koncie.

        Banki pobierają opłaty za debet w czasie rzeczywistym, a nie na koniec dnia. Odczekanie kilku minut może dosłownie oznaczać różnicę między uiszczeniem opłaty za debet, czy nie.

        Zbuduj poduszkę finansową na swoim koncie bankowymKilka razy moja żona i ja zapłaciliśmy opłatę za debet, kiedy niestworzyliśmy planu przepływu środków pieniężnych. Zwykle dla naszej rodziny zawsze było wystarczająco dużo pieniędzy na koncie w ciągu normalnego miesiąca, ale było kilka z tych drogich miesięcy, w których toczyło się życie i wypłacaliśmy kilka błędnych dolarów opłat za debet.

        Tak jest zwykle w przypadku większości ludzi. Wygląda na to, że masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby zarezerwować letnie wakacje lub kupić nową sofę, ale zapominasz, że Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego nie została jeszcze wycofana. Hej, zdarza się to najlepszym z nas… w rzeczywistości dzieje się tak na poziomie 15 miliardów dolarów rocznie.

        Zamiast wydawać na ślepo, usiądź i przygotuj budżet. Wypisz swoje regularne miesięczne wydatki i porównaj łączną kwotę z miesięcznym dochodem. Ograniczaj niepotrzebne wydatki tam, gdzie to możliwe, i wykorzystaj te oszczędności do zbudowania poduszki bezpieczeństwa konta bankowego, na przykład 100 USD.

        Jeśli saldo spadnie do salda bezpieczeństwa, nie zostaniesz obciążony opłatą za debet, ale upewnij się, że saldo zostanie uzupełnione tak szybko, jak to możliwe.

        Zrezygnuj z ochrony w rachunku bieżącymKażdy bank ma inne zasady ochrony debetu. W przypadku niektórych banków ochrona przed debetem jest całkowicie bezpłatna, o ile na połączonych kontach jest wystarczająca ilość pieniędzy i nie przekraczasz dziennych limitów przelewów. Inne banki umożliwiają bezpłatne łączenie rachunków bankowych, ale za każdy przelew naliczana jest opłata za ochronę w rachunku bieżącym.

        Konieczne będzie sprawdzenie zasad ochrony debetu w obecnym banku. Jeśli nie korzystasz z ochrony w rachunku bieżącym, transakcje kartą debetową nie będą przetwarzane, gdy na koncie nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby pokryć całkowitą kwotę zakupu. Chociaż będziesz tymczasowo zawstydzony, to lepsze niż uiszczenie opłaty.

        Anulowanie ochrony w rachunku bieżącym nie oznacza, że ​​możesz uniknąć opłat za wystawienie złego czeku. Nadal możesz zostać obciążony zwróconym czekiem lub opłatą za niewystarczające środki.

        Poproszenie banku o rezygnację z prowizji za debetW zależności od Twojej pozycji w banku, możesz zrezygnować z opłaty za debet. Największe szanse na zwolnienie z opłaty będziesz mieć, jeśli wspomnisz o następujących faktach:

        • Rzadko lub nigdy debetu
        • Jesteś lojalnym, wieloletnim klientemZapytaj bank, jak uniknąć opłat w przyszłościPodczas rozmowy bądź uprzejmy, ale nie bój się odmówić usługom, w których nie chcesz się rejestrować. Jeśli pierwszy przedstawiciel obsługi klienta nie jest pomocny, możesz spróbować ponownie zadzwonić i porozmawiać z innym przedstawicielem.

         Rozmowa telefoniczna nie gwarantuje, że Twoja opłata za debet zostanie zniesiona, ale nie zaszkodzi. Jeśli opłata nie zostanie zniesiona, jedynym dodatkowym kosztem jest czas na wykonanie połączenia.

         Pamiętaj, zawsze więcej pszczół przyciągasz miodem niż octem.

         Przejdź do banku, który nie pobiera opłat za debetJak wyjaśnia powyższa lista, nie wszystkie banki są takie same, a niektóre są łagodniejsze niż inne, jeśli chodzi o politykę prowizji za debet. Dobrym pomysłem jest równieżposzukanie promocji bankowychktóre mogą dodać dodatkowe pieniądze do kieszeni, jeśli i tak dokonasz zmiany.

         Czy duże banki kiedykolwiek rezygnują z opłat za debet?Niektóre duże banki zrzekają się opłat za debet, jeśli masz specjalne konto lub duże saldo konta. Jedynym warunkiem posiadania specjalnego konta – zwykle nazywanego kontem SafeChecking lub kontem bezproblemowym – jest zwykle uiszczanie miesięcznej opłaty za konto. Jeśli w tej chwili nie płacisz miesięcznej opłaty za konto, zmiana nawyków dotyczących wydatków może pomóc Ci uniknąć opłat za debet bez konieczności uiszczania miesięcznej opłaty za konto.

         Co to jest bezpłatna ochrona przed debetem?Od czasu uchwalenia ustawy Dodda-Franka w 2010 r. Klienci banków musieli wyrazić zgodę lub zrezygnować z ochrony kredytu w rachunku bieżącym. Jeśli zrezygnujesz, Twój bank automatycznie odrzuci wszelkie transakcje debetowe lub bankomatowe, które spowodują przekroczenie poziomu konta.

         Decydując się na usługę ochrony debetu, możesz uiścić opłatę za przelew konta. Niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują tę usługę całkowicie bezpłatnie, ale wiele banków nadal pobiera opłatę.

         Ta opłata jest nadal tańsza niż opłata za debet, jeśli chcesz być spokojny, wiedząc, że Twoja transakcja debetowa nie zostanie odrzucona lub nie chcesz, aby czek został odrzucony i zostanie obciążony niewystarczającą opłatą za środki.

         Jaki jest najlepszy sposób na uniknięcie opłat za debet?Najlepszym sposobem na uniknięcie opłat za debet jest dwuczęściowa odpowiedź:

         • Przygotuj budżeti utrzymuj saldo rezerw na swoim koncie rozliczeniowym
         • Skorzystaj z banku z niskimi opłatami za debet i bez miesięcznych opłat za kontoOpłaty za debet to dla banków łatwy sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ ludzie nie poświęcają czasu na właściwe zarządzanie swoimi finansami. Wszyscy od czasu do czasu popełniamy błąd, ale najlepszym rozwiązaniem jest proaktywne zarządzanie swoimi pieniędzmi i korzystanie z banku o niskich opłatach.

          Jak szybko banki pobierają opłaty za debet?Większość banków pobiera opłatę za debet natychmiast. Mogą też pobierać opłatę do sześciu razy dziennie. Kilka banków daje Ci czas do końca bieżącego dnia roboczego na dokonanie wpłaty na pokrycie niedoboru, zanim pobiorą opłatę, ale jest to wyjątek od reguły.

          Mogą jednak pobierać opłatę za debet o co najmniej 1 dolara. Niektóre banki mogą pozwolić Ci na debet do 20 USD przed naliczeniem opłaty.

          Podsumowanie

          Istnieje kilka środków, które możesz podjąć, aby uniknąć opłat za debet, niezależnie od tego, gdzie prowadzisz bank. Przejście do banku, który stosuje łagodne zasady debetu w rachunku bieżącym, może również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na opłatach za debet i innych typowych opłatach bankowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy