Powinieneś sprawdzać swoją zdolność kredytową częściej niż myślisz

17 lutego 2021
Category: Biur Kredytowych

Sprawdzanie zdolności kredytowej jest bezbolesne, po prostu upewnij się, że sprawdzasz ją często. Zdjęcie via. [+] Shutterstock

O ile nie mieszkasz pod kamieniem lub całkowicie poza siecią (co, jeśli jesteś dla ciebie dobry, jesteśmy trochę zazdrośni), prawdopodobnie wiesz, że Equifax, jedna z głównych agencji informacji kredytowej, została zhakowana.

Podczas włamania, do którego doszło latem, ale do września wszyscy byliśmy błogo nieświadomi, około 143 milionów ludzi zostało skradzionych danych osobowych, z których niektóre zawierały numery licencji i karty kredytowej. Oznacza to, że prawie 45% amerykańskiej populacji zostało splądrowanych podczas ataku.

I jeśli całe to hakowanie, eksploracja danych i szaleństwo w Internecie sprawiają, że boisz się sprawdzić swój kredyt, proszę, na miłość bogów finansowych, nie pozwól, aby cię to powstrzymało. W rzeczywistości niech zainspiruje Cię do przejęcia większej kontroli nad swoimi finansami osobistymi.

Zaczyna się od niesamowitego zespołu

Portfele zabezpieczone obligacjami pośrednimi, mówi strateg

Pozycjonowanie stałego dochodu na to, co nadejdzie

„Uważam, że włamanie do Equi podkreśla znaczenie ciągłego sprawdzania naszych raportów kredytowych, biorąc pod uwagę liczbę naruszeń baz danych, które występują niemal nieustannie – powiedział Forbes e-mailem John Ulzheimer, ekspert ds. Sprawozdawczości kredytowej i kradzieży.

Ulzheimer dodał ponadto, że biorąc pod uwagę wagę Twojego kredytu i fakt, że możesz go sprawdzać co miesiąc z różnych miejsc bez żadnych kosztów, nową normą powinno być to, że sprawdzasz go co cztery tygodnie.

„To po prostu zbyt ważne, aby odwrócić się od niego przez dłuższy czas, powiedział. „FICO i VantageScores mają tak duży wpływ na nasze wspólne wyniki finansowe, że zawsze powinniśmy mieć ręce na pulsie naszych wyników kredytowych.

Aby upewnić się, że widzisz wszystkie informacje potrzebne do pełnej oceny sytuacji kredytowej, która wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych, kredytów samochodowych i nie tylko, Ulzheimer powiedział, że kluczowe jest sprawdzenie wszystkich trzech agencji raportujących: Experian, Equifax i TransUnion.

„Trzy różne firmy, trzy różne raporty i nigdy to samo – powiedział. „Jeśli sprawdzisz tylko jeden, to tak, jakbyś miał jedną trzecią rocznych badań fizycznych. Po prostu nie jest wyczerpująca i nawet nie jest wystarczająco dobra .

A jeśli zauważysz w swoich raportach coś podejrzanego, na przykład nieautoryzowaną kontrolę zdolności kredytowej lub zakup, ważne jest, aby działać szybko.

„Pierwsze pytanie, które musisz zadać, brzmi:„ czy zmiana jest poprawna, czy nie – wyjaśnił Ulzheimer. „Jeśli jest dokładny, to nie szkodzi, nie ma faulu. Ale jeśli zmiana jest niepoprawna, musisz podjąć kroki, aby ją poprawić .

Jak wyjaśnił, kolejne kroki obejmują wniesienie sporu do każdego z trzech biur kredytowych lub firmy, która dostarczyła nieprawidłowe informacje. A jeśli zauważysz wydatki, które nie są Twoje, natychmiast skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej.

„To się nazywa oszustwo związane z kartą kredytową. Natychmiast zadzwoń do wydawcy karty i poproś o zamknięcie konta. Nie będziesz odpowiadać za żadne opłaty – powiedział Ulzheimer.

Wreszcie, jeśli nie planujesz w najbliższej przyszłości kupować żadnych dużych biletów, takich jak dom lub samochód, możesz również pomyśleć o wprowadzeniu zamrożenia kredytu. To, według Federalnej Komisji Handlu, ogranicza „dostęp do raportu kredytowego, co z kolei utrudnia złodziejom tożsamości otwieranie nowych kont na Twoje nazwisko. Dzieje się tak, ponieważ większość wierzycieli musi zobaczyć raport kredytowy, zanim zatwierdzą nowe konto. Jeśli nie widzą Twojego pliku, mogą nie przedłużyć kredytu .

Zamrożenie nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową i może zostać zniesione w dowolnym momencie z dowolnego powodu. W ten sposób, sprawdzając swoją zdolność kredytową co kilka tygodni, prawdopodobnie unikniesz wszelkich niespodzianek spowodowanych przez Equifax lub jakikolwiek inny hack, który z pewnością nadejdzie na naszej drodze.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy