Ponieważ karty kredytowe stają się zbliżeniowe, czy portfele blokujące RFID mogą chronić Twoje dane?

Ponieważ karty kredytowe stają się zbliżeniowe, czy portfele blokujące RFID mogą chronić Twoje dane?
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Portfele blokujące RFID twierdzą, że chronią Twoje karty zbliżeniowe przed oszustami

Podsumowanie

Niektórzy eksperci ds. Bezpieczeństwa obawiają się, że technologia kart zbliżeniowych, która wykorzystuje identyfikację radiową (RFID), otwiera konsumentów na zupełnie nową formę kradzieży tożsamości. W rezultacie kilku sprzedawców detalicznych sprzedaje portfele blokujące RFID, twierdząc, że mogą chronić dane Twojej karty przed oszustami za pomocą zaawansowanych czytników kart. Ale czy naprawdę warto? Oto, co mówią eksperci.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch ™, aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Innowacje w technologii kart kredytowych ułatwiają i ułatwiają płacenie, a także zwiększają bezpieczeństwo transakcji.

Rozwój, który ostatnio zyskał uznanie, to identyfikacja radiowa – w skrócie RFID.

Technologia RFID umożliwia posiadaczom kart dokonanie płatności poprzez zbliżenie karty do czytnika kart. Takie podejście bezdotykowe spowodowało, że niektórzy eksperci ds. Bezpieczeństwa obawiali się, że otwiera ono również konsumentów na zupełnie nową formę kradzieży tożsamości.

W rezultacie kilku sprzedawców detalicznych sprzedaje portfele blokujące RFID, twierdząc, że mogą chronić dane Twojej karty przed oszustami za pomocą zaawansowanych czytników kart. Ale czy naprawdę warto? Fakty mówią, że nie.

Jak działają karty kredytowe RFID

RFID istnieje od dawna i jest terminem używanym do opisania technologii wykorzystującej częstotliwości radiowe do takich celów, jak skanowanie przedmiotów w sklepie spożywczym lub zapewnianie dostępu do biura za pomocą pilota.

W przypadku kart kredytowych szczególny rodzaj wykorzystywanej technologii RFID nosi nazwę komunikacji bliskiego pola (NFC).

Być może słyszałeś już ten termin, ponieważ są to portfele mobilne oparte na tej samej technologii, co Apple Pay, Samsung Pay i Google Pay. Zamiast przeciągać kartę kredytową lub wkładać ją do czytnika kart, zbliż swoją kartę lub telefon do czytnika – zazwyczaj nie więcej niż kilka centymetrów – a chip NFC i antena wysyłają informacje o karcie za pomocą fal radiowych.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową już oficjalnie się rozpoczęła.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

„Machanie, w przeciwieństwie do przeciągania, oznacza, że ​​sprzęt nigdy się nie dotyka i sprawia, że ​​transakcja jest nieco wygodniejsza” – mówi Robert Siciliano, ekspert ds. Świadomości bezpieczeństwa i dyrektor generalny Safr.me.

Technologia NFC wykorzystuje również tokenizację, aby zastąpić rzeczywisty numer karty unikalnym zestawem liczb i znaków dla każdej transakcji, uniemożliwiając złodziejowi powiązanie go z oryginalnymi informacjami o koncie.

Token jest również ważny tylko dla jednej transakcji, więc nawet jeśli ktoś miałby uzyskać informacje, nie można go ponownie użyć.

W ciągu dwóch lat połowa wszystkich amerykańskich kart płatniczych będzie wyposażona w technologię NFC – twierdzi Randy Vanderhoof, dyrektor US Payments Forum. Pełna migracja na karty zbliżeniowe może zająć nawet pięć lat.

Które karty kredytowe mają technologię RFID?

American Express, Capital One, Chase, Citi i Wells Fargo oferują technologię zbliżeniową, chociaż niekoniecznie na wszystkich swoich kartach kredytowych.

Jeśli masz kartę u jednego z tych wydawców i nie masz pewności, czy jest w nią wyposażona, poszukaj symbolu z czterema zakrzywionymi liniami, które wyglądają jak fale radiowe z przodu lub z tyłu karty.

Jeśli nie widzisz tego symbolu, możesz również zadzwonić do wydawcy karty, aby dokładnie sprawdzić.

A co z oszustwami związanymi z RFID?

Odkąd karty kredytowe zaczęły oferować zbliżeniowe karty kredytowe, konsumenci i eksperci obawiali się, że nowa technologia może ułatwić złodziejom zdobycie karty kredytowej i innych danych osobowych.

Potrzebowaliby tylko na przykład stanąć obok Ciebie w metrze lub innym zatłoczonym miejscu z czytnikiem kart wyposażonym w RFID i umieścić go blisko portfela.

W tym miejscu pojawiają się portfele blokujące RFID. Korzystając z materiału siatkowego składającego się z małych przewodzących drutów, akcesoria te mogą blokować zewnętrzne pola elektromagnetyczne, takie jak wytworzone za pomocą skanera kart kredytowych, przed komunikacją z chipem NFC i anteną karty.

Ale jeśli martwisz się, że to się stanie, nie martw się. Według Siciliano, naukowcom udało się ujawnić luki w zabezpieczeniach kart kredytowych RFID w kontrolowanych środowiskach. Ale „nie było żadnych udokumentowanych przypadków, gdy ktoś faktycznie używał czytnika [RFID] do kradzieży karty kredytowej” – mówi Patrick Sweeney, autor książki „RFID for Dummies”.

Nawet jeśli złodziejowi tożsamości udało się popełnić oszustwo RFID, należy pamiętać o kilku rzeczach.

„Komunikacja bezprzewodowa między kartą, telefonem komórkowym lub punktem sprzedaży jest na ogół szyfrowana” – mówi Siciliano.

Oznacza to, że oszuści nie będą mogli uzyskać dostępu do numeru karty kredytowej, informacji rozliczeniowych ani imienia i nazwiska. Zamiast tego otrzymają token, którego mogą użyć tylko raz. A jeśli uda im się stworzyć nieautoryzowaną transakcję, będziesz objęty ochroną przed oszustwami wystawcy karty kredytowej.

Nawet jeśli jest to teoretycznie możliwe, Centrum zasobów dotyczących kradzieży tożsamości nie uważa oszustwa RFID za zagrożenie, szczególnie w porównaniu z innymi formami kradzieży tożsamości karty kredytowej. Więc jeśli nie masz na oku portfela blokującego RFID ze względu na jego konstrukcję lub wygląd, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli masz zwykły portfel.

Jeśli nie masz na oku portfela blokującego RFID ze względu na jego konstrukcję lub wygląd, prawdopodobnie lepiej będzie, jeśli masz zwykły portfel.

Uważaj na inne formy oszustw związanych z kartami kredytowymi

Ponieważ oszustwa RFID praktycznie nie istnieją, portfele blokujące RFID mogą stwarzać fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Ważne jest, aby być świadomym i chronić się przed bardziej groźnymi formami kradzieży tożsamości karty kredytowej.

Na przykład w 2017 r. Liczba oszustw związanych z przejęciem kont wzrosła trzykrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim, jak podaje Javelin Strategy & Research. Dzieje się tak, gdy złodziej uzyskuje dostęp do konta karty kredytowej w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych, złośliwego oprogramowania lub phishingu i wykorzystuje je do dokonywania nieautoryzowanych transakcji.

Aby zmniejszyć ryzyko tego typu oszustw, upewnij się, że używasz złożonych haseł i menedżera haseł, dzięki czemu możesz mieć unikalne hasło dla każdego konta online.

Miej też na uwadze sposób korzystania z karty kredytowej w Internecie.

„Istnieje wiele witryn internetowych, które wyglądają prawie jak legalny detalista” – mówi Vered Gottesman, wiceprezes ds. Marketingu w firmie Forter zajmującej się zapobieganiem oszustwom w handlu elektronicznym. „Ale w rzeczywistości to fałszywa witryna internetowa, która powstała tylko po to, by zbierać numery kart kredytowych i dane osobowe”.

Ponadto strony internetowe, które nie są bezpieczne i e-maile wyłudzające informacje mogą narażać Twoje informacje na osoby, które chcą wyrządzić Ci krzywdę. Unikaj zakupów w witrynach, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś lub które nie mają adresu zaczynającego się od HTTPS.

Jeśli ktoś zapyta o dane karty kredytowej przez telefon lub e-mail, naciśnij hamulec.

„Nigdy, przenigdy nie odbieraj telefonów ani nie odpowiadaj na e-maile dotyczące swoich kart kredytowych bez weryfikacji źródła” – mówi Sweeney. „Wszystkie Twoje karty kredytowe mają przypisane numery, a jeśli ktoś zadzwoni, by zweryfikować informacje, zaproponuj, że oddzwoni pod numer podany na karcie”.

Inne wskazówki obejmują:

  • Uważaj na skimmery kart na stacji benzynowej i bankomacie.
  • Nie wysyłaj informacji o swojej karcie kredytowej w wiadomości e-mail ani w wiadomości tekstowej.
  • Jeśli wystawca karty kredytowej oferuje tę funkcję, podczas zakupów online użyj numerów wirtualnych kart kredytowych.
  • Korzystaj z wirtualnej sieci prywatnej (VPN) podczas przeglądania w publicznej sieci Wi-Fi.
  • Zgłoś oszustwo do wydawcy karty, gdy tylko się zorientujesz.

Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli żonglujesz wieloma kartami

Jeśli jesteś entuzjastą kart kredytowych, który lubi mieć wiele kart kredytowych z różnymi nagrodami i dodatkami, Gottesman sugeruje upewnienie się, że nadal możesz łatwo monitorować każde konto pod kątem oszustw. Jeśli jest to zbyt przytłaczające, warto zamknąć niektóre konta, aby ułatwić zarządzanie nimi – pamiętaj tylko, że zamknięcie kont kartowych może obniżyć zdolność kredytową, zwiększając współczynnik wykorzystania kredytu i obniżając średni wiek kont.

Nie ma sposobu, aby całkowicie wyeliminować ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa finanso związanego z kartami kredytowymi, ale te środki ostrożności mogą pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę, gdy klikniesz linki do produktów naszych partnerów.

Ben Luthi jest niezależnym pisarzem, który specjalizuje się w kartach kredytowych i wszystkich sprawach dotyczących finansów osobistych. Jego pasją jest pomaganie ludziom w uzyskaniu przejrzystości w ich finansach i podejmowaniu działań mających na celu poprawę ich życia.

Co dalej?

Czy bank może odebrać mój zwrot podatku, aby spłacić zadłużenie mojej starej karty?

Prawo zasadniczo nie zezwala bankowi na kompensowanie zadłużenia pieniędzmi na rachunku bieżącym. Istnieją jednak sytuacje, w których ta ochrona offsetowa nie ma zastosowania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy