Który raport kredytowy pobiera Citibank?

17 lutego 2021

Jeśli kiedykolwiek starałeś się o kredyt lub pożyczkę, to uczucie, które dobrze znasz. Złóż wniosek, wstrzymaj oddech, miej nadzieję, że zostanie rozpatrzony w oczekiwaniu na odpowiedź. Tak lub nie, zaakceptuj lub odrzuć; może to być jeden z nich.

Niezależnie od wyniku, czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd pożyczkodawca, bank lub firma obsługująca karty kredytowe uzyskuje informacje, aby podjąć decyzję kredytową? Będą naradzać się z trzema dużymi biurami sprawozdawczości kredytowej, które rejestrują i kompilują całą twoją aktywność kredytową – dobrą i złą.

Na przykład Citi wykorzystuje informacje ze wszystkich trzech agencji, ale najczęściej odnosi się do Experian jako preferowanej agencji do sprawdzania zdolności kredytowej potencjalnych klientów. Przeanalizowaliśmy 211 zapytań kredytowych zgłoszonych przez klientów w ciągu ostatnich dwóch lat i stwierdziliśmy, że w większości przypadków Experian jest najczęściej używanym biurem informacji kredytowej w USA przez Citi.

Uwaga: Citibank to dział bankowości detalicznej Citi, który jest pionem skupiającym się na kartach kredytowych i innych niehipotecznych kredytach konsumenckich. To niewielka różnica, ale wiele osób ma tendencję do zamiany tych dwóch.

Chociaż staramy się zidentyfikować raport kredytowy, który najprawdopodobniej zostanie wybrany w Twoim przypadku, faktem jest, że może się on różnić w zależności od stanu. Dlatego zestawiliśmy listę danych dotyczących sprawozdawczości kredytowej klientów Citi według stanu. Możesz więc użyć go w celach informacyjnych, aby zobaczyć, który raport kredytowy jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Dane raportów kredytowych Citi Stan Wykorzystano biura kredytowe Alabama Experian Arkansas Experian Arizona Equifax, Experian * i TransUnion Kalifornia Equifax, Experian * i TransUnion Kolorado Experian Connecticut Equifax * i Experian Delaware Equifax Floryda Equifax i Experian * Gruzja Equifax * i TransUnion Hawaje Equifax Illinois Equifax *, Experian i TransUnion Indiana Experian Iowa Experian Kansas Equifax Kentucky Equifax * i Experian Maryland Equifax, Experian * i TransUnion Michigan Equifax * i Experian Minnesota Equifax Nevada Equifax i Experian * New Hampshire Equifax i TransUnion New Jersey Equifax i Experian * Nowy Meksyk Experian Nowy Jork Equifax, Experian * i TransUnion Karolina Północna Equifax * i Experian Ohio Equifax i TransUnion Oklahoma Experian Oregon Equifax i Experian Pensylwania Equifax, Experian * i TransUnion Południowa Dakota TransUnion Tennessee Equifax * i TransUnion Teksas Experian * i TransUnion Utah TransUnion Virginia Equifax i Experian * Waszyngton Equifax, Experian i TransUnion Wirginia Zachodnia Equifax Wisconsin Experian* Oznacza najczęściej używane biuro informacji kredytowej w państwie.

Jak (i ​​gdzie) znaleźliśmy dane

Banki, pożyczkodawcy i dostawcy kart kredytowych to tajemnicza gromada. Nie lubią ujawniać, skąd biorą twój kredyt. Dane, które zbadaliśmy z CreditBoards.com, zostały upublicznione przez konsumentów, którzy ubiegali się o kredyt również za pośrednictwem Citi, strony, na której ludzie mogą przesyłać wyniki swoich wniosków kredytowych.

Dane, które znaleźliśmy, dały dokładny wgląd w preferencje Citi w zakresie korzystania z Experian w stosunku do TransUnion i Equifax w ciągu ostatnich dwóch lat. (Mimo że wyniki sięgają dalej).

Dlaczego jest to ważne

Prosty. Chcemy, abyś potwierdził, z której agencji informacji kredytowej Citi korzysta do kontroli zdolności kredytowej, abyś mógł poprawić swoją zdolność kredytową za pośrednictwem tego konkretnego biura – w tym przypadku Experian.

Wraz z tą wiedzą przychodzi moc; prawo do przejęcia kontroli nad swoim kredytem i do podjęcia kroków w celu wzmocnienia Twojej historii kredytowej i zdolności kredytowej. Zbyt często ubieganie się o kredyt oznacza nieznajomość wyniku lub treści raportu kredytowego, ale złożenie wniosku i tak z nadzieją, że się utrzyma. Jeśli zgadniesz i założysz, że Twój kredyt jest wystarczająco silny, aby otrzymać linię kredytową (nawet jeśli jest doskonała), ryzykujesz, nie wiedząc, na czym stoisz.

Sprawdzając swój kredyt, wiedząc, gdzie aktualnie się znajdujesz i wiedząc, którą agencję kredytową banki lubią sprawdzać Citi, możesz podjąć skoordynowane wysiłki, aby zwiększyć swój kredyt i zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania kredytu.

Sprawdź swój kredyt

Sprawdzenie kredytu nie jest jakąś tajną, tajną misją, która wymaga wielu tajnych informacji, mnóstwa kodów PIN i haseł – lub, co gorsza, pieniędzy. Sprawdzenie własnego kredytu jest całkowicie bezpłatne i tak proste, jak złożenie jednego wniosku. Możesz odwiedzić AnnualCreditReport.com, aby uzyskać kopię aktualnego raportu kredytowego, opracowanego przez Equifax, TransUnion i Experian.

Moją preferowaną metodą jest pobranie aplikacji monitorującej zdolność kredytową, w której masz dostęp do aktualnej oceny kredytowej i raportujesz w każdej chwili z wielu agencji sporządzających raporty kredytowe, aktualizowaną co tydzień.

Ważna uwaga: sprawdzenie Twojego kredytu nie spowoduje, powtórz, nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej, więc nie bój się wyciągnąć raportu. Kiedy bank (np. Citi) sprawdza Twój kredyt, liczy się to jako „twarde wyciągnięcie może spowodować spadek wyniku FICO o kilka punktów. Ale sprawdzenie własnego kredytu jest „miękkim ciągiem i nie wpłynie w najmniejszym stopniu na Twój wynik.

Wyciąganie własnego kredytu jest proste i stosunkowo szybkie, ale pamiętaj, aby zachować czujność i zwracać uwagę na pewne szczegóły, które mogą skomplikować proces.

Przed kliknięciem „prześlij upewnij się, że wszystkie dane osobowe i finansowe, które wprowadziłeś we wniosku o raport kredytowy, są poprawne. Błędne nazwisko lub nieprawidłowy numer ubezpieczenia społecznego może spowodować, że aplikacja przestanie Cię kontynuować, co opóźni proces.

Zawsze dokładnie sprawdzaj swoje dane.

Uważaj na podchwytliwe pytania, które możesz zostać zadany, i nie wmawiaj sobie odpowiedzi tylko po to, by wybierać; wybierz „żaden z powyższych, jeśli zostaniesz zapytany, czy mieszkasz pod którymkolwiek z kilku adresów, ale tak się nie stało. Proces weryfikacji aplikacji często zawiera podchwytliwe pytania, które mogą nie mieć zastosowania.

Po uzyskaniu raportu zawsze drukuj raport kredytowy. Może to pomóc w porównaniu i zestawieniu go z następnym raportem kredytowym, o który się ubiegasz (masz prawo do jednego bezpłatnego raportu rocznie), a ponadto Twoja przeglądarka może uniemożliwić Ci ponowne wyświetlenie go, jeśli zamkniesz stronę lub spróbujesz odświeżać. Posiadanie kopii papierowej pod ręką pomaga.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, korzystając z dostępu do raportu kredytowego przez Internet, wyślij ten formularz na adres Annual Credit Report Request Service, PO Box 105281 Atlanta, GA 30348-5281, aby otrzymać kopię papierową, lub zadzwoń pod numer 1-877-322-8228.

Jeśli złożyłeś już wniosek o kredyt przed sprawdzeniem raportu, a Twój wniosek został odrzucony, jednym ze sposobów jest poproszenie banku lub pożyczkodawcy o kopię raportu kredytowego, który przekazali, odrzucając Twoją prośbę. Zawiera szczegółowo przyczyny, które przyczyniły się do odrzucenia kredytu, takie jak:

 • Niska ocena kredytowa
 • Za mało kredytu – zarówno ratalnego, jak i odnawialnegoZbyt dużo aktywnego, zaległego lub niespłaconego długuKonta w windykacji lub niedawne bankructwaPamiętaj, że masz prawo poprosić ich o raport kredytowy, a oni są prawnie zobowiązani do dostarczenia Ci go w ciągu 15 dni od złożenia wniosku. Następnie, gdy masz przed sobą czarno-biały raport, nadszedł czas, aby wykorzystać informacje na swoją korzyść i uzyskać kredyt w najlepszej formie swojego życia (i Twojego).

  Dopracowanie raportu kredytowego

  Mówią, że masz tylko jedną szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia i nic nie może być prawdziwsze, jeśli chodzi o twój kredyt. Bez względu na to, jak dobre są Twoje intencje lub odpowiedzialność finansowa w istocie, to natychmiastowe pojawienie się twojego kredytu będzie podstawą decyzji banku lub wierzyciela. A jeśli twój nie jest w najlepszej formie, możesz odmówić kredytu. Co więcej, Twoja zdolność kredytowa zostanie uderzona po twardym sprawdzeniu zdolności kredytowej.

  Nadszedł czas, aby zmienić swój kredyt, zwłaszcza jeśli Twoim celem jest uzyskanie zgody Citi lub innego dostawcy usług finansowych o wysokim standardzie kredytowym. Wprowadzenie zmian w zachowaniu kredytowym jest kluczowym krokiem, ponieważ będzie to miało pozytywny wpływ na raport kredytowy. Ale będziesz chciał również uważać na swój rzeczywisty raport kredytowy, ponieważ może on zawierać błędne lub nieaktualne informacje, które mogą przypadkowo zaszkodzić Twojemu kredytowi wbrew Twoim najlepszym życzeniom.

  Oto kilka kroków, które należy podjąć:

  Zdziesiątkuj swój dług. Spłacenie jak największego zadłużenia – salda na karcie kredytowej, pożyczki studenckie, pożyczki samochodowe lub hipoteczne – pokazuje bankom takim jak Citi, że jesteś za to odpowiedzialny; możesz pożyczyć pieniądze, spłacić je w odpowiednim czasie i uniknąć zbyt długiego trzymania się zbyt dużego zadłużenia. Krótko mówiąc, wspiera Twoją zdolność kredytową.

  Poszukaj i napraw błędy w raportach kredytowych. Spłaciłeś cały ten dług z ostatniego punktu na tej liście, ale nadal jest on wymieniony jako zaległy w Twoim raporcie kredytowym, miesiące i miesiące później. Co daje? Zrobiłeś swoją część, ale biura kredytowe nie. Lub może to być inny błąd lub pomyłka, na przykład niespłacona pożyczka w windykacji, która nie jest nawet Twoja! Twoje informacje mogą być pomieszane z danymi kogoś innego (np. Osoby, która ma takie samo imię jak Ty), ale teraz mają one bardzo zły wpływ na Twój raport kredytowy i ocenę. Morał z tej historii: nawet agencje informacji kredytowej popełniają błędy, ale można je również kwestionować. Skorzystaj z tych linków, aby rozpocząć proces sporu; każda agencja kredytowa jest zobowiązana przeprowadzić własne dochodzenie:

  Strike a balance. To use credit, or not to use credit. That is the question; but what’s the answer? Well, both, actually. Credit is meant to be used but in moderation. Approach your credit limit too close, you risk maxing out that credit card and going into debt – and that leaves a bad impression on creditors who’ll assume you’re too dependent on borrowing money. Use too little credit, and it shows inexperience with borrowing and repayment, not to mention your credit report won’t show any evidence of recent credit activity. Aim to mix it up between revolving credit (day-to-day expenses that vary in cost, like groceries or gas), and installment credit (fixed expenses, like a mortgage loan or car payment).

  Zwiększ swój limit kredytowy. Ale nie wydawaj większości tego, co dodałeś. O co chodzi, możesz zapytać? Jeśli masz limit kredytowy w wysokości 5000 USD i podwoisz go do 10 000 USD, czy pieniądze nie są przeznaczone do wydania? Mógłbyś i jeśli spłacisz to w całości, na czas, nie ma problemu. Ale sposób, w jaki wpływa na twoją zdolność kredytową, jest bardziej wyrafinowany. Podnosząc limit kredytu, ale wydając mniej, poszerzasz wykorzystanie kredytu: ilość wykorzystanego kredytu w porównaniu z kwotą dostępną dla Ciebie. Im większy masz kredyt, ale im mniej wydajesz, maluje obraz kogoś, kto nie ma obsesji ani nie jest zależny od kredytu, aby sobie poradzić. Eksperci utrzymują, że wykorzystują nie więcej niż 30 procent dostępnego kredytu; więc jeśli masz limit w wysokości 9 000 USD na karcie kredytowej, wydawaj nie więcej niż 3000 USD miesięcznie.

  Inne czynniki do rozważenia

  Kredyt nie jest jedyną rzeczą, którą Citi rozważy, rozważając przyznanie Ci stypendium. Liczy się również stosunek dochodów do domu do regularnych wydatków – nawet tych, które wydajesz za pośrednictwem konta rozliczeniowego lub karty debetowej. Banki chcą sprawdzić, czy plik. Żyjesz ponad swoje możliwości, wydajesz więcej, niż zarabiasz (lub blisko tego), oraz b. Że zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby pozwolić sobie na spłatę karty kredytowej, pożyczki itp. Bank nie może zaryzykować, nie wiedząc, ile masz gotówki, zanim zatwierdzi ci kredyt.

  Nikt nie ma idealnej sytuacji finansowej, więc przed złożeniem wniosku w Citi nie wywieraj na siebie zbytniej presji, aby uzyskać 100-procentowy kredyt. Dobrze zaokrąglona sytuacja finansowa, rzetelny raport kredytowy oraz ocena kredytowa w przedziale od dobrego do bardzo dobrego (lub wyższego) wyznaczają drogę do pokazania Citi (i innym bankom), że Ty i Twój kredyt jesteście finansami. siłą, z którą należy się liczyć (a także przyznać kredyt).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy