Kredytodawcy hipoteczni oferują pomoc pożyczkobiorcom dotkniętym koronawirusem

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomóc Ci w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych, zapewniając interaktywne narzędzia i kalkulatory finansowe, publikując oryginalne i obiektywne treści, umożliwiając bezpłatne prowadzenie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 14 kwietnia 2020 /
 • 5 min czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajAmerykańska walka z koronawirusem sprawiła, że ​​niektórzy Amerykanie z trudem płacą rachunki, w tym spłaty kredytu hipotecznego. W miarę jak władze stanowe i lokalne nadal nakazują zamykanie firm, blokadę i godzinę policyjną, właściciele domów bez pracy zastanawiają się, jak sobie poradzą na koszty mieszkania.

  Niektórzy pracownicy są bardziej narażeni niż inni, w tym około 15 milionów Amerykanów, którzy pracują w hotelarstwie i wypoczynku, sektorze, który został praktycznie zamknięty w miarę rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  W całym kraju obowiązują moratorium, aby powstrzymać eksmisje w celu zmniejszenia obciążenia finansowego spowodowanego przez COVID-19. W poniedziałek gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, upoważnił lokalne władze do wstrzymania wszelkich przejęć nieruchomości do niedzieli, 31 marca, zarówno dla właścicieli domów, jak i najemców.

  „Ludzie nie powinni tracić ani być zmuszani do opuszczania domu z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19, powiedział Newsom w oświadczeniu. „W ciągu następnych kilku tygodni wszyscy będą musieli poświęcić się, ale miejsce do życia nie powinno być jednym z nich. Gorąco zachęcam miasta i hrabstwa do podjęcia tego upoważnienia w celu ochrony Kalifornijczyków .

  Na szczęście pożyczkodawcy proaktywnie oferują pomoc pożyczkobiorcom znajdującym się w kłopotach, oferując opcje zwłoki w trudnościach. Ponadto miasta i stany podjęły kroki w celu powstrzymania eksmisji i przejęć. Prezydent Trump dodał do działań pomocowych, nakazując Departamentowi Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) zawieszenie wszelkich działań związanych z egzekucją i eksmisjami do odwołania; jednak szczegóły nie są jeszcze znane.

  Jakie kroki powinni podjąć kredytobiorcy hipoteczni

  W tym stresującym czasie należy pamiętać, że podmioty obsługujące kredyty hipoteczne wolałyby raczej współpracować z obecnymi klientami (nawet jeśli obecnie nie mogą dokonywać płatności) niż rozpocząć postępowanie windykacyjne lub egzekucję. Oto kroki, które powinieneś podjąć, jeśli nie stać Cię na spłatę kredytu mieszkaniowego.

  1. Porozmawiaj ze swoim pożyczkodawcą lub osobą obsługującą hipotekęWażne jest, aby natychmiast skontaktować się z pożyczkodawcą, jeśli spodziewasz się spóźnienia lub niemożności spłaty miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Najgorsze, co możesz zrobić, mówi Bill Halldin, rzecznik Bank of America, to nie komunikować się z pożyczkodawcą.

  „My (w Bank of America) chcemy współpracować z naszymi klientami dotkniętymi koronawirusem, więc prosimy o kontakt z nami – dodaje Halldin.

  Istnieją programy dla osób, które przeżywają trudności. Na pytanie, jaka pomoc jest dostępna dla ich klientów, kilku pożyczkodawców powiedziało:

  Ally Bank

  Ally Bank zapowiedział, że odracza płatności Ally Home do 120 dni dla właścicieli domów, którzy borykają się z trudnościami finansowymi z powodu przerwy w dochodach. „W tym czasie będą naliczane odsetki, ale nie zostaną naliczone żadne opłaty za zwłokę ani nie wpłynie to na Twój kredyt, powiedział Ally Bank w oświadczeniu. Jeśli chcesz rozpocząć ten proces, zadzwoń pod numer 1-866-401-4742.

  Bank Ameryki

  Jeśli dana osoba ma trudności związane z koronawirusem i nie jest w stanie nam zapłacić lub ma problem ze swoim kontem, zachęcamy do skontaktowania się z naszym zespołem obsługi klienta – mówi Halldin. „Pożyczki mieszkaniowe Specjalna zwłoka spłaty i przedłużenie kredytu samochodowego są dostępne dla klientów, aby pomóc w zawieszeniu płatności w tym trudnym czasie.

  Quicken Loans

  „W Quicken Loans naszym najważniejszym priorytetem nadal są nasi klienci i uczynienie procesu kredytowego online tak przejrzystym i bezpiecznym, jak to tylko możliwe, aby zapewnić pewną pewność w tych niepewnych czasach – mówi John Perich, dyrektor ds. Public relations w Quicken Loans. „Postępujemy zgodnie z procesami nakreślonymi przez Fannie Mae, Freddie Mac i Ginnie Mae, aby udzielić ulgi osobom dotkniętym COVID-19 i wzywamy decydentów na szczeblu federalnym, stanowym i lokalnym do podjęcia działań w celu przedstawienia opcji, które pozwolą usługodawcom hipotecznym na pomóc właścicielom domów, których przepływy pieniężne mogą zostać osłabione przez ten bezprecedensowy kryzys .

  TD Bank

  „W TD Bank zdrowie i dobre samopoczucie naszych współpracowników i klientów jest naszym głównym zmartwieniem. Zdajemy sobie sprawę, że ludzie w społecznościach, którym służymy, mogą doświadczać trudności finansowych z powodu koronawirusa, dlatego oferujemy pomoc naszym klientom, których to dotyczy. Nasze opcje pomocy finansowej dla poszkodowanych klientów TD sądostępne na żądanie.Te opcje pomocy mogą obejmować na przykład zwolnienia z opłat, wcześniejszy dostęp do certyfikatów depozytowych i przedłużenia płatności, w zależności od prośby klienta – powiedział rzecznik TD Bank w oświadczeniu.

  Jeśli klienci, których to dotyczy, mają obawy dotyczące spłaty kredytu hipotecznego lub pożyczki pod zastaw domu, mogą skontaktować się z numerem 1-800-742-2651 w celu uzyskania pomocy.

  Wells Fargo

  „Wells Fargo jest zaangażowany w pomoc klientom doświadczającym trudności, w tym choroby koronawirusa (COVID-19) – mówi Beth Richek, wiceprezes ds. Komunikacji korporacyjnej w Wells Fargo. „Dla klientów potrzebujących pomocy mamy specjalistów, którzy omawiają opcje dotyczące kredytów konsumenckich, małych firm i produktów depozytowych.

  TIAA Bank

  „Dla naszych klientów hipotecznych doświadczających trudności finansowych z powodu utraty pracy, choroby lub opieki nad chorym członkiem rodziny z powodu COVID-19, pomoc może być dostępna w formie tymczasowego odroczenia spłaty – mówi rzecznik TIAA Banku.

 • TIAA Bank wstrzymuje również zajęcie nieruchomości do 17 maja.
 • Blokada oprocentowania pożyczek refinansowych zostanie automatycznie przedłużona z 60 do 90 dni.

  Navy Federal Credit Union

  „Członkowie Navy Federal mają kilka możliwości, gdyby potrzebowali kredytu hipotecznego. Pod koniec okresu zwłoki nieodebrane płatności zostaną albo rozłożone na pozostały okres spłaty pożyczki, albo dodane do ostatniej zaplanowanej spłaty kredytu hipotecznego – mówi Martin Miller, strateg ds. Komunikacji korporacyjnej w Navy Federal Credit Union. „Niektórzy członkowie mogą zdecydować się na spłatę płatności pod koniec okresu wstrzymania. Nasz początkowy okres zwłoki wynosi trzy miesiące, jednak jeśli członkowie nadal potrzebują pomocy, jesteśmy tutaj, aby z nimi pracować .

  2. Bądź przygotowany na spłatę tego, co jesteś winien

  Ważne jest, aby pamiętać, że zwłoka w spłacie kredytu hipotecznego nie jest odpuszczeniem kredytu hipotecznego, co oznacza, że ​​nadal musisz spłacić to, co jesteś winien.

  „Pamiętaj jednak, że będziesz musiał spłacić kwotę, która została zmniejszona lub zawieszona, w formie ryczałtu lub dodania do zwykłej miesięcznej płatności – mówi Leslie Tayne, założyciel i prawnik Tayne Law Group.

  Udzielenie spłaty kredytu hipotecznego to umowa między tobą a twoją osobą obsługującą kredyt hipoteczny, która pozwala ci zaprzestać dokonywania płatności lub tymczasowo obniżyć płatności do przystępnego poziomu w trudnych warunkach. Może to być pomocne w takich chwilach, jak te, kiedy Twoja praca nie jest zakończona, tylko zawieszona na czas nieokreślony.

  W przypadku osób, które stracą zarobki w czasie, gdy nie pracują, ważne jest, aby przekazać te informacje pożyczkodawcy. Powinieneś także zaplanować, jak spłacisz zawieszoną kwotę po zakończeniu okresu zwłoki. Przygotowanie budżetu teraz może zaoszczędzić Ci stresu później, więc gdy nadejdzie czas na spłatę, będziesz gotowy.

  Możesz dowiedzieć się więcej o opcjach spłaty forbearance tutaj.

  3. Wniosek o bezrobocie

  Pracownicy, których praca została wstrzymana z powodu COVID-19, prawdopodobnie będą kwalifikować się do zasiłku dla bezrobotnych. Wiele stanów stosuje środki mające na celu pomoc osobom, którym nie przysługuje wynagrodzenie w czasie zawieszenia pracy. Sprawdź stanowy wydział zatrudnienia, aby zobaczyć, jakie opcje są dla Ciebie dostępne.

  Na koniec upewnij się, że przed udostępnieniem danych osobowych lub tożsamości zweryfikowałeś tożsamość każdej osoby, z którą rozmawiasz. W czasach kryzysu oszuści szaleją i żerują na ludziach szukających pomocy.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy