Dlaczego powinniśmy inwestować w amerykańskie akcje?

17 lutego 2021
Category: Dzięki Czemu

Na amerykańskiej giełdzie działają jedne z największych i prężnych spółek o solidnych fundamentach, które są gotowe do prosperowania pomimo niepewnej przyszłości.

Rynek składa się z wielu sektorów, w tym technologii, energetyki i wielu innych. Można naprawdę stworzyć zdywersyfikowany portfel, inwestując na amerykańskiej giełdzie. W dłuższej perspektywie inwestowanie w akcje amerykańskie pomaga w dywersyfikacji geograficznej, a także w możliwości inwestowania w duże spółki, których skala i wielkość jest niedostępna lokalnie.

Biorąc pod uwagę Twój obecny portfel, dodanie amerykańskich akcji doda stabilności bez poświęcania zwrotów. Inwestowanie w globalne akcje jako Hindus daje Ci możliwość uczestniczenia we wzroście globalnych gospodarek. Oto kilka powodów, dla których warto inwestować w akcje amerykańskie:

1. Globalna ekspozycja

S&P 500 to amerykański indeks obejmujący 500 największych spółek giełdowych i ich kapitalizację rynkową. W 2017 roku raport sprzedaży zagranicznej S&P 500 wykazał, że ponad 43,7% ich przychodów pochodziło spoza Stanów Zjednoczonych. Z tego Azja odpowiadała za około 8,26% całej sprzedaży dokonanej w S&P 500.

Większość spółek notowanych na giełdzie w USA to spółki zagraniczne, które weszły na rynek amerykański, aby skorzystać z dużej liczby inwestorów i znaleźć się tam, gdzie są pieniądze. Pomimo inwestycji w amerykańskie akcje, faktyczna ekspozycja na amerykańską gospodarkę jest stosunkowo niska. Kupowanie akcji z rynku amerykańskiego oznacza, że ​​inwestujesz nie tylko na rynku amerykańskim, ale także na rynkach międzynarodowych, dzięki czemu masz dostęp do całego świata.

2. Największy i najbardziej płynny rynek

Kapitalizacja rynkowa odnosi się do całkowitej wartości wyemitowanych akcji spółki notowanej na giełdzie, które mogą być przedmiotem obrotu. Stany Zjednoczone są największym krajem na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, co wyraźnie widać na poniższym wykresie. Kapitalizacja rynkowa Stanów Zjednoczonych jest prawie pięć razy większa niż w Chinach i piętnaście razy większa niż w Indiach.

Rynek amerykański jest również jednym z najbardziej płynnych rynków na świecie, z transakcjami o wartości prawie 33 miliardów USD na amerykańskiej giełdzie w 2018 roku, ponad dwukrotnie wyższymi niż w Chinach.

Nazwa kraju

Wolumen handlu akcjami w 2018 r. (Mld USD)

Stany Zjednoczone Ameryki

3. Ekspozycja walutowa

Inwestując w akcje światowe, są one silnie narażone na wahania kursów walut. Inwestując w akcje o zmiennej i niestabilnej walucie należy zachować ostrożność.

W ostatnim dziesięcioleciu rupia indyjska straciła na wartości około 37% w stosunku do dolara amerykańskiego. Biorąc to pod uwagę, możemy zobaczyć, jak inwestor, który zainwestował w akcje amerykańskie, zauważyłby, że ich zwroty wzrosłyby przez deprecjację rupii na przestrzeni lat.

Gospodarka Indii w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi z większym prawdopodobieństwem pozostanie gospodarką o wyższym napięciu, utrzymując trend na niezmienionym poziomie. Dywersyfikacja i długoterminowe pozycjonowanie utrzymają inwestorów na zielono i pomogą im czerpać korzyści z deprecjacji rupii.

Krótko mówiąc, akronim FAANG reprezentuje pięć akcji, którymi są Facebook, Amazon, Apple, Netflix i Google. Inwestorzy notowani na NASDAQ zwracają się do firm technologicznych, gdy chcą zainwestować w akcje wzrostowe, a duża ilość uwagi mediów i portfeli inwestorów koncentruje się wokół FAANG.

Firmy te zmieniły sposób, w jaki żyjemy i przekształciły świat, niezależnie od tego, jak kupujemy towary i usługi, oglądamy filmy i gramy w gry wideo, a nawet komunikujemy się z rodziną i przyjaciółmi. Akcjonariusze FAANG bez wątpienia zostali sowicie wynagrodzeni.

Członkowie FAANG są tak masowi i dochodowi, że generują więcej niż znaczną ilość produktu krajowego brutto (PKB) w USA. Obecnie ich kapitalizacja rynkowa wynosi około 3,1 bln USD i stanowią ponad 10% całkowitej wartości indeksu S&P 500.

5. Wydajność

S&P BSE 500 jest indeksem giełdowym ważonym w wolnym obrocie, który stanowi ponad 93% kapitalizacji rynkowej indyjskiej giełdy. Indeks reprezentuje również 20 głównych gałęzi gospodarki indyjskiej. Jest to szerokie przedstawienie scenariusza rynku indyjskiego.

Ten amerykański indeks giełdowy przedstawia kapitalizację rynkową 500 największych spółek notowanych na NASDAQ i NYSE. Miernik ten jest najczęściej stosowany przez finansistów i media. Skutecznie reprezentuje gospodarkę USA i ich liczne gałęzie przemysłu. Kapitalizacja rynkowa indeksu S&P 500 w maju 2019 r. Wyniosła 2293 bln USD.


WZROST ROKU DO ROKU

Od 1990 r. Rynki amerykańskie znacznie przewyższają rynki indyjskie. Skumulowana roczna stopa wzrostu (CAGR) BSE 500 wynosi 7,86%, a S&P 500 10,06%.

Na rynku amerykańskim istnieje wiele możliwości, a analizy pokazują, że nadszedł czas, aby rozważyć ten rynek, aby zdywersyfikować swoje aktywa również poza granicami kraju. Stany Zjednoczone są potęgą gospodarczą, a ich innowacyjny charakter zapewnia inwestorom przewagę konkurencyjną. Kilka czynników sprawia, że ​​USA są bardzo lukratywnym rynkiem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy