Czy to najlepszy sektor do inwestowania w 2017 roku?

17 lutego 2021
Category: Nasz Zespół

Na całym świecie wzrost liczby ludności i starzenie się społeczeństwa to poważne wyzwania. ONZ szacuje, że do 2050 roku populacja świata będzie o jedną trzecią większa. Wraz ze starzeniem się populacji, wydaje się, że w przyszłych latach nastąpi znaczny wzrost zapotrzebowania na opiekę zdrowotną.

Jednak akcje sektora opieki zdrowotnej mogą być również rozsądną inwestycją w perspektywie krótkoterminowej. Ponieważ niepewność związana z globalnym wzrostem gospodarczym jest wysoka, ich defensywne i solidne wyniki mogą mieć znaczący urok.

Trudny rok 2017Jasne jest, że rok 2017 będzie trudny do dokładnego przewidzenia. Jednak można śmiało powiedzieć, że będzie to co najmniej niepewne. Oczekuje się, że nowy prezydent USA wprowadzi ogromne zmiany w sensie gospodarczym, politycznym i społecznym. Prawdopodobnie będą miały duży wpływ nie tylko na Stany Zjednoczone, ale także na gospodarkę światową. Ponieważ inwestorzy generalnie nie lubią zmian, może to prowadzić do coraz większego ryzyka i zwrotu w kierunku akcji defensywnych.

Podobnie jest w Europie, gdzie strefa euro i UE mają trudne perspektywy. Włoskie referendum oznacza, że ​​przyszłość euro jest prawdopodobnie mniej bezpieczna, a wyjście Wielkiej Brytanii z UE spowoduje niepewność w regionie. Choć wydaje się prawdopodobne, że to przetrwa, inwestorzy mogą teraz zacząć wyceniać większą szansę na załamanie się strefy wspólnej waluty i zwolnić bardziej ryzykowne spółki na rzecz mniej ryzykownych.

Apel obronnyBiorąc pod uwagę niepewne perspektywy dla gospodarki światowej, niska dodatnia korelacja sektora opieki zdrowotnej z gospodarką jest bardzo atrakcyjna. Jego działanie jest bardziej zbliżone do cyklu patentowego niż do cyklu gospodarczego. Może to doprowadzić do wzrostu cen akcji w przyszłym roku na rynku skądinąd bessy.

Ponadto wiele większych firm z sektora opieki zdrowotnej oferuje wysokie stopy zwrotu z dywidend. Mogłyby się odwoływać w momencie, gdy wzrost kapitału dla szerszego indeksu może okazać się nieco rzadki. A ponieważ firmy medyczne mają ogólnie solidny i stosunkowo stały profil zysków, szanse na wypłatę dywidendy i wzrost dywidendy są stosunkowo wysokie.

Patrzeć w przyszłośćAkcje sektora opieki zdrowotnej mogą również osiągać dobre wyniki w 2017 r., Ponieważ inwestorzy nadal przyglądają się długoterminowym trendom demograficznym na świecie. Czysta energia zdominowała w ostatnich latach wielu inwestorów i chociaż jest to ważna kwestia, wzrost populacji i starzenie się społeczeństwa są również kluczowymi wyzwaniami, które prawdopodobnie stopniowo staną się bardziej oczywiste dla szerszego rynku.

Firmy działające w obszarze opieki zdrowotnej pozwalają inwestorom czerpać korzyści z tego demograficznego podmuchu i dlatego mogą okazać się gwiazdami długoterminowych zakupów. Oprócz cech obronnych i możliwości solidnych wypłat dywidend, wydaje się, że w 2017 roku staną się coraz bardziej popularne. W związku z tym warto je teraz kupić.

Przebijający się na rynku zespół Motley Fool Canada właśnie opublikował zupełnie nowy BEZPŁATNY raport ujawniający 5 „tanich jak barszcz akcji, które można dziś kupić za mniej niż 49 USD za akcję.

Nasz zespół uważa, że ​​te 5 akcji jest krytycznie niedowartościowanych, ale co ważniejsze, mogą potencjalnie przynieść kanadyjskim inwestorom, którzy szybko dokonają transakcji, fortunę.

Nie przegap! Po prostu kliknij poniższy link, aby pobrać bezpłatną kopię i już teraz odkryj wszystkie 5 z tych akcji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy