Co zrobić w sprawie zadłużenia karty kredytowej podczas pandemii COVID-19

17 lutego 2021
Category: Karcie Kredytowej

Podczas gdy gospodarka walczy o wyjście z pandemii COVID-19, wiele osób ma do czynienia z długami zaciągniętymi przed kryzysem.

W szczególności zadłużenie z tytułu kart kredytowych stanowi szczególne wyzwanie dla konsumentów. To dług, który będzie rósł z czasem, jeśli nie zostanie spłacony, i może rosnąć, jeśli ludzie będą korzystać z kredytów na zakupy. Pandemia stwarza potrzebę innego spojrzenia na zadłużenie karty kredytowej. Oto kilka wskazówek, jak zarządzać zadłużeniem na karcie kredytowej podczas pandemii:

Przestań pożyczać

Pierwszym priorytetem w przypadku długów na kartach kredytowych podczas pandemii jest zaprzestanie ich używania . Nie zwiększaj swojego długu podczas tego kryzysu, bez względu na to, co się dzieje. Jedną z naszych najważniejszych zasad jest to, że nigdy nie używaj kredytu jako substytutu dochodu i właśnie to robisz, jeśli używasz kart kredytowych do regularnych wydatków podczas blokady.

Rozumiemy, że są to trudne i bezprecedensowe czasy. Utrata pracy lub zmniejszony dochód mogą sprawić, że przetrwanie finansowe wydaje się niemożliwe. To powiedziawszy, jeśli używasz kart kredytowych, aby wypełnić tę lukę, tworzysz ogromny kryzys finansowy. Im dłużej trwa pożyczka, tym gorszy będzie kryzys.

Lepszą odpowiedzią jest stawienie czoła kryzysowi teraz, podczas gdy jest on łatwiejszy do opanowania. Wykorzystaj wszystkie dostępne zasoby, aby uniknąć pożyczania kolejnych pieniędzy za pomocą karty kredytowej. Poszukaj źródeł pomocy, które zostały zaoferowane w odpowiedzi na kryzys i zrób to tak szybko, jak to możliwe – jeśli używasz kart kredytowych, aby utykać i przejść przez pandemię, może nie być dla ciebie tak wielu opcji pomocy później. Nie wystawiaj się na drugi kryzys finansowy po tym, jak wszyscy razem przez niego przeszliśmy.

Skoncentruj wszystkie swoje wydatki na podstawach

Ponieważ w czasie kryzysu kluczowe jest, aby przestać gromadzić nowe zadłużenie, należy skoncentrować budżet na podstawowych wydatkach.

Istnieje wiele uznaniowych wydatków, które wszyscy byliśmy zmuszeni zmniejszyć podczas przestojów w odpowiedzi na pandemię. Przestaliśmy chodzić do kina, jadać w restauracjach, chodzić do parków rozrywki, na koncerty itp. Nawet gdy gospodarka powoli się nagrzewa, upewnij się, że masz pokryte wszystkie niezbędne wydatki bez używania kart kredytowych, zanim rozważymy jakiekolwiek zbędne wydatki.

Nawet w przypadku podstawowej kategorii wydatków, takiej jak artykuły spożywcze, można oddzielić wydatki istotne od tych, które nie są niezbędne. Pomiń kawę na wynos podczas zakupów spożywczych. Wybierz markę ogólną, kiedy tylko możesz. To dobry moment, aby sprawdzić się i przekonać się, jak oszczędny możesz być. Pomoże Ci to przejść przez finansowe części pandemii COVID-19 i spłacić długi, które mogą stać się dla Ciebie większym problemem później.

Nie anuluj kart

Chociaż najlepiej jest żyć bez polegania na kartach kredytowych, nie oznacza to, że należy zamykać te konta. Jeśli możesz je pozostawić otwarte, będzie to lepsze dla twojej zdolności kredytowej, gdy spłacisz zaległe salda. Powinieneś rozważyć spieniężenie wszelkich zdobytych nagród i wykorzystać je na niezbędne wydatki.

Możesz spróbować anulować wszelkie zakupy, które jeszcze nie zostały zrealizowane, na przykład duże zamówienia online, które nie zostały wysłane. Możesz to zrobić bez zamykania konta karty kredytowej i wpływania na swoją zdolność kredytową.

Ze względów bezpieczeństwa niektórzy sprzedawcy tymczasowo wstrzymują zwroty z powodu COVID-19, więc rób zakupy ostrożnie. Jeśli uważasz, że może być konieczne zwrócenie zakupu, poproś sklep o zasady zwrotów, aby nie wiązać pieniędzy z brakiem możliwości zwrotu. Jeśli uzasadnia to twoja sytuacja, program taki jak plan zarządzania długiem może wymagać zamknięcia otwartych rachunków; to inna sprawa i ważne jest, aby zrobić wszystko, czego wymaga od ciebie plan. Możesz również rozważyć zamknięcie konta z dużą opłatą roczną, ale najlepiej jest całkowicie spłacić konto przed zamknięciem.

Jednak w przypadku większości ogólnych kont z kartami kredytowymi lepiej jest pozostawić je otwarte, spłacone i niewykorzystane.

W razie potrzeby zadzwoń do swoich wierzycieli

Jeśli masz problemy z dokonaniem wszystkich płatności, nie wahaj się skontaktować się z wierzycielami – zwłaszcza podczas pandemii koronawirusa. Większość głównych banków i wierzycieli prowadzi programy oferujące pomoc konsumentom, którzy mają problemy z dokonywaniem płatności. Mogą pozwolić ci pominąć płatności, obniżyć stopy procentowe lub udzielić innego rodzaju zwłoki.

Wiele osób zrobi to, co uznają za słuszne, i pozbiera budżet, aby sobie poradzić bez proszenia o pomoc. To może być honorowe, ale nie powinieneś tego robić, jeśli naraża cię to na większe niebezpieczeństwo finansowe. Możesz zbytnio się rozciągnąć, aby przejść przez kryzys, a kilka miesięcy później stanąć w obliczu skutków finansowych. Możesz nie mieć tyle szczęścia, aby uzyskać ulgę od wierzycieli wiele miesięcy po ustąpieniu kryzysu. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze swoimi finansami, zgłoś się teraz i poproś o pomoc, gdy jest ona oferowana.

Płać, co jest wygodne

Nasza standardowa rada jest taka, aby zawsze płacić więcej niż minimalne miesięczne spłaty dla wszystkich swoich kart kredytowych. Płacenie tylko minimalnej wymaganej kwoty oznacza pozostawanie w długach przez lata – nawet dziesięciolecia – i zwiększanie się odsetek.

Globalna pandemia to jeden przypadek, w którym można odstąpić od naszych standardowych zaleceń; oczywiście spróbuj zapłacić więcej niż minimalna wymagana opłata, jeśli możesz, ale jeśli nie możesz, to w porządku, pod warunkiem, że dokonujesz płatności na czas. Jeśli pomoże ci to w pokryciu budżetu i poradzeniu sobie z sytuacją bez zwiększania zadłużenia, rozsądne byłoby dokonanie jedynie minimalnej spłaty.

Uważaj, gdzie znajdziesz pomoc

Uważaj na oszustwa. Jest wielu złych aktorów, którzy wykorzystują ludzi w trudnych sytuacjach. Nawet podczas globalnego kryzysu musisz być ostrożny i chronić się przed tymi, którzy mogliby cię wykorzystać. Nasz przewodnik dotyczący COVID-19 zawiera ostrzeżenie, aby nie dać się oszukać i zawiera kilka porad. Krótko mówiąc, bądź podejrzliwy wobec każdego, kto skontaktuje się z Tobą w sprawie pomocy finansowej, długów lub jakichkolwiek reakcji finansowych na pandemię. Upewnij się, że inicjujesz i kontrolujesz te interakcje oraz rozmawiasz z kimś godnym zaufania.

Naszą najlepszą radą jest trzymanie się renomowanych organizacji non-profit (oto wskazówka: poszukaj zgody COA (Council on Accreditation) i / lub HUD (Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast Stanów Zjednoczonych). Trudno jest uzyskać akceptację tych agencji, a posiadanie zgoda jednego lub obu z nich jest sygnałem, że agencja, z którą współpracujesz, jest legalna).

Nie zamieniaj dobrego długu na zły dług

W trudnych czasach wielu ludzi dokonuje złego handlu; używają dobrych długów, aby spłacić złe.

Zasadniczo rozumiemy przez to, że nie refinansujemy kredytu hipotecznego ani nie używamy kredytów studenckich do spłaty kart kredytowych. Kredyt hipoteczny to „dobry dług, ponieważ pomaga zbudować długoterminowy majątek, w którym możesz mieszkać i najlepiej posiadać go do czasu przejścia na emeryturę. Jeśli refinansujesz lub zaciągasz drugi kredyt hipoteczny, aby spłacić karty kredytowe, wymieniasz dobry dług na zły. Nie pozwól, aby pożyczkodawcy kart kredytowych zmuszali Cię do oddania swojego domu!

Zachęcamy do poszukiwania innych sposobów spłaty tych „złych długów, przy jednoczesnym utrzymaniu postępów w spłacie kredytu hipotecznego. Podobnie, korzystaj z kredytów studenckich oszczędnie i tylko zgodnie z ich przeznaczeniem – nie używaj kredytów studenckich do spłaty długów odnawialnych lub kupowania aktywów.

Ustaw priorytety płatności za rachunki

Rozmawialiśmy o ustalaniu priorytetów rachunków, gdy pieniądze są napięte, a teraz jest bardzo dobry czas, aby zrealizować te priorytety.

Spójrz na wszystkie rachunki, długi i inne zobowiązania finansowe, które posiadasz i spłać najważniejsze z nich w pierwszej kolejności. Brak płatności za dom lub czynszu może skutkować brakiem dachu nad głową. Jeśli masz problemy z natychmiastowym skontaktowaniem się z firmą udzielającą kredytów hipotecznych lub wynajmującym, im szybciej poprosisz o pomoc, dostępnych jest więcej opcji. Brak płacenia alimentów lub podatków niesie ze sobą poważne konsekwencje. Jeśli nie możesz zapłacić alimentów na dziecko, upewnij się i poinformuj sąd o swojej sytuacji. Jeśli nie możesz zapłacić podatków, nie pomijaj składania deklaracji. Te rachunki powinny być pierwsze.

Usługi komunalne są również poprzedzone długiem na karcie kredytowej; nie pozwól sobie na odcięcie zasilania lub utratę dostępu do usług potrzebnych do zarabiania na życie. Jeśli nie możesz zapłacić za media, zadzwoń i wyjaśnij swoją sytuację i określ, jakie ustalenia można poczynić.

Za każdym razem, gdy dokonujesz ustaleń dotyczących płatności rachunków, prowadź dokumentację i zapisuj dzień i godzinę rozmowy, a także nazwisko przedstawiciela obsługi klienta, który z tobą rozmawiał.

Dopiero po zaadresowaniu i opłaceniu tych ważniejszych rachunków powinieneś skupić się na niezabezpieczonych długach, takich jak karty kredytowe.

Bez względu na to, jak trudna wydaje się nasza sytuacja, możliwe jest znalezienie ścieżki, która pozwoli utrzymać Twoje finanse w nienaruszonym stanie bez niszczenia zdolności kredytowej. Porozmawiaj z certyfikowanym trenerem ds. Zadłużenia, aby uzyskać bezpłatną, poufną poradę dotyczącą Twojej wyjątkowej sytuacji.

Przejmij kontrolę nad

swoim długiemWypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych certyfikowanych trenerów finansowych oceni Twoją sytuację i pomoże Ci określić najlepsze opcje rozwiązania problemu zadłużenia. Nie ma żadnych kosztów ani zobowiązań za nasze usługi coachingowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy