Co to jest pożyczka gotówkowa na kartę kredytową

Co to jest pożyczka gotówkowa na kartę kredytową
16 października 2020
Category: Linii Kredytowej

Przed pobraniem zaliczki gotówkowej na karcie kredytowej ważne jest, aby zrozumieć związane z tym opłaty i ryzyko, a także korzyści.

Wypłata gotówki na kartę kredytową to wypłata gotówki z rachunku karty kredytowej. Zasadniczo pożyczasz za swoją kartę kredytową, aby włożyć gotówkę do kieszeni. Jednak pobranie zaliczki gotówkowej na kartę kredytową wiąże się z kosztami, aw niektórych przypadkach także limitem kwoty, którą można wypłacić. Oto, co musisz wiedzieć.

Podstawy

Możesz udać się do banku lub bankomatu i użyć karty kredytowej, aby wypłacić pieniądze. Chociaż proces ten może wydawać się podobny do wypłaty pieniędzy za pomocą karty debetowej, to, co tak naprawdę robisz, to pobieranie zaliczki na kartę kredytową. W przeciwieństwie do wypłaty z karty debetowej, gdzie uzyskujesz dostęp do własnych środków, za pomocą zaliczki gotówkowej, wystawca karty kredytowej zasadniczo pożycza Ci pieniądze i obciąża Twoje konto. Opłata prawdopodobnie będzie Cię kosztować; pożyczki gotówkowe mają zazwyczaj opłatę transakcyjną i wyższą roczną stopę procentową (APR). Ponadto prawdopodobnie będziesz podlegać ograniczeniom dotyczącym tego, ile możesz awansować; nazywa się to linią kredytu gotówkowego i prawdopodobnie stanowi tylko część całkowitej linii kredytowej.

Korzystanie z karty za gotówkę nie jest jednak jedyną formą zaliczki gotówkowej. Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe wysyłają klientom czeki pocztą powiązaną z ich kontami – nazywane czekami wygodnymi. Jeśli je zdeponujesz, transakcja zostanie uznana za formę zaliczki gotówkowej i podlegasz opłacie w wysokości APR zaliczki gotówkowej i możesz podlegać opłatom transakcyjnym.

Kiedy rozważyć skorzystanie z zaliczki gotówkowej

Zaliczki gotówkowe mogą być ważnym źródłem funduszy w nagłych przypadkach. Chociaż nie chcesz regularnie planować korzystania z zaliczek gotówkowych, możesz z nich skorzystać, jeśli brakuje Ci środków i nie możesz obciążyć ich wydatkiem. Jednak zawsze pamiętaj o rozważeniu wszystkich opcji, biorąc pod uwagę koszty.

Czynniki do rozważenia

Warto skonsultować się z umową o kartę kredytową, aby upewnić się, że znasz zasady i opłaty. W szczególności poszukaj i rozważ:

  • Opłata transakcyjna: w przypadku zaliczek gotówkowych na karcie kredytowej zapłacisz opłatę transakcyjną.
  • APR: APR dla zaliczek gotówkowych jest często wyższe niż dla zakupów kartą kredytową.
  • Okres bezodsetkowy : Zaliczki gotówkowe często zaczynają być naliczane odsetki w momencie wypłaty, co oznacza, że ​​nie ma okresu karencji.

Sposoby ograniczenia opłat związanych z zaliczką gotówkową

  • Zrozum swoje opłaty transakcyjne: Niektóre opłaty transakcyjne stanowią procent całkowitej zaliczki; w takim przypadku możesz ograniczyć opłatę, wypłacając tylko tyle, ile potrzebujesz. Inne opłaty transakcyjne mogą być stawką ryczałtową lub połączeniem stawki ryczałtowej i procentu transakcji. W takim przypadku, jeśli weźmiesz od razu całą gotówkę, którą Twoim zdaniem będziesz potrzebować, zamiast dokonywać wielu mniejszych transakcji, zapłacisz stałą opłatę tylko raz.
  • Zaplanuj spłatę: w przeciwieństwie do standardowych zakupów kartą kredytową, w przypadku których między zakupem a terminem płatności, kiedy pojawiają się odsetki , istnieje okres karencji, w przypadku transakcji gotówkowych, takich jak zaliczka, odsetki są naliczane od razu. Oznacza to, że terminowa spłata zaliczki gotówkowej ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego oszczędzania pieniędzy.

Jak uniknąć przyjęcia zaliczki gotówkowej

  • Rób zakupy za pomocą karty kredytowej: jeśli masz taką możliwość, często możesz ograniczyć odsetki i opłaty transakcyjne, obciążając swoją kartę zakupami zamiast otrzymywania zaliczki gotówkowej.
  • Unikaj niepotrzebnych zakupów: zadaj sobie pytanie, czy zakup, którego zamierzasz dokonać za pomocą zaliczki gotówkowej, jest wart dodatkowych opłat, czy też może poczekać.
  • Monitoruj saldo: jeśli obawiasz się, że zabraknie Ci środków, dobrym pomysłem jest śledzenie salda konta, aby nie dać się zaskoczyć. Jeśli korzystasz z bankowości internetowej, możesz ustawić alerty tekstowe lub e-mailowe, aby powiadomić Cię, jeśli saldo spadnie poniżej ustalonej kwoty. Jeśli jesteś klientem Bank of America, możesz zarejestrować się w celu otrzymywania alertów mobilnych.

  • Zbuduj fundusz awaryjny: od czasu do czasu będziesz musiał zapłacić za rzeczy, których nie ma w Twoim miesięcznym budżecie, takie jak naprawy samochodów. Zbuduj fundusz awaryjny, gdy wszystko pójdzie dobrze, a możesz uniknąć konieczności korzystania z zaliczek gotówkowych na karcie kredytowej do tych transakcji.

Więcej informacji na temat zaliczek gotówkowych bankowych, depozytów bezpośrednich i zaliczek na czeki można znaleźć w umowie o kartę kredytową lub na wyciągu z karty kredytowej. Aby uzyskać więcej informacji, możesz również skontaktować się z wystawcą karty kredytowej.

Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Podczas podejmowania decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy