Co to jest główne miejsce zamieszkania? I jak to wpływa na Twój kredyt hipoteczny?

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Co to jest główne miejsce zamieszkania? Mówiąc najprościej, jest to dom lub mieszkanie, które nazywasz domem. Jednak Twoje główne miejsce zamieszkania – czasami określane jako główne miejsce zamieszkania – ma również istotne konsekwencje dla kredytów hipotecznych i podatkowych, mówi Steve Albert , dyrektor usług podatkowych w firmie zarządzającej majątkiem CPA Glass Jacobson.

Oto cztery kluczowe rzeczy, które musisz wiedzieć o swoim głównym miejscu zamieszkania.

Co to jest główne miejsce zamieszkania?

Krótko mówiąc, główne miejsce zamieszkania to główny dom, w którym mieszka dana osoba. Może to być dom, mieszkanie, przyczepa lub łódź mieszkalna, w której osoba, para lub rodzina mieszka przez cały rok lub przez większą część roku. Jest to również adres widniejący na indywidualnym prawie jazdy, rejestracji samochodu i karcie rejestracyjnej wyborcy. Zasadniczo głównym miejscem zamieszkania danej osoby jest dom najbliższy pracodawcy.

Powiązane artykuły

  • 7 Obiecujących znaków, że kupowany dom będzie miał dobrą wartość odsprzedaży
  • 11 Umartwiające się zachowania kupujących domy, które sprawiają, że agenci nieruchomości się wzdrygają
  • Jak zdobyć drugi kredyt hipoteczny i zamienić swój dom w bankomat

W danym momencie możesz mieć tylko jedno główne miejsce zamieszkania.

Ponieważ Twoje główne miejsce zamieszkania ma wpływ na to, ile będziesz musiał zapłacić w momencie opodatkowania, oto jak IRS definiuje główną rezydencję: „Jeśli podatnik zmienia na przemian dwie nieruchomości, używając każdej jako miejsca zamieszkania przez podatnik wykorzystuje większość czasu w ciągu roku, zwykle będzie uważana za główną rezydencję podatnika .

W jaki sposób moje główne miejsce zamieszkania wpływa na moje roczne podatki?

Albert mówi, że niektóre części Twojego podstawowego miejsca zamieszkania, takie jak odsetki od kredytu hipotecznego, można odliczyć od podatku. Zgodnie z nowym planem podatkowym podatnicy mogą odliczyć odsetki od kredytu hipotecznego do kwoty 750 000 USD łącznie w przypadku domów pierwotnych i drugorzędnych (wakacyjnych). (Poprzedni limit wynosił 1 milion USD.)

Jeśli otrzymałeś kredyt hipoteczny po 2006 r., Możesz również ubiegać się o spłatę ubezpieczenia kredytu hipotecznego jako część odsetek i odliczyć je. Ale aby skorzystać z tych odliczeń, będziesz musiał wyszczególnić swoje zeznania podatkowe (na formularzu 1040) zamiast pobierać standardowe odliczenie – obecnie 6300 $ dla osób samotnych i 12 600 $ dla małżeństw. Ogólnie rzecz biorąc, kwota, którą możesz odliczyć jako odsetki od kredytu hipotecznego, przekroczy kwotę, którą otrzymałeś, ubiegając się o odliczenie standardowe.

W jaki sposób moje główne miejsce zamieszkania wpływa na podatki od zysków kapitałowych w przypadku sprzedaży domu?

Jeśli sprzedasz dom, którego trzymałeś się dłużej niż rok przed sprzedażą, zostaniesz opodatkowany według stawki długoterminowych zysków kapitałowych. Jednak stawka różni się w zależności od przedziału podatku dochodowego, mówi Albert. (Im więcej zarobisz, tym wyższa będzie stawka podatku).

Co więcej, możesz kwalifikować się do obniżenia podatku od zysków kapitałowych poprzez wyłączenie z pierwotnego miejsca zamieszkania. Według IRS, kiedy sprzedajesz swój główny dom, możesz wykluczyć 250 000 dolarów zysku ze sprzedaży domu, jeśli jesteś singlem, lub 500 000 USD, jeśli rozliczasz się wspólnie jako małżeństwo.

Masz prawo do wykluczenia, jeśli posiadałeś swój dom jako główny dom i korzystałeś z niego przez co najmniej dwa kolejne lata z pięciu lat poprzedzających jego sprzedaż.

Jak moje główne miejsce zamieszkania wpływa na mój kredyt hipoteczny?

Ogólnie rzecz biorąc, nabywcy domów mogą kwalifikować się do lepszych oprocentowania kredytów hipotecznych, gdy pożyczają pieniądze na zakup swojego głównego miejsca zamieszkania, ponieważ kredytodawcy hipoteczni przyjmują mniejsze ryzyko niż w przypadku finansowania drugiego kredytu hipotecznego.

Kwalifikacja do kredytu mieszkaniowego jest również łatwiejsza, gdy kupujesz swój podstawowy dom, ponieważ pożyczkodawcy hipoteczni wymagają niższych zaliczek niż w przypadku drugich domów lub nieruchomości inwestycyjnych. Ponadto szereg programów kupujących po raz pierwszy w domu jest dostępnych tylko dla osób, które kupują swój główny dom. Na przykład Federalna Administracja Mieszkaniowa i Departament Spraw Weteranów udzielają pożyczek FHA i VA tylko na zakup podstawowych domów lub „domów zajmowanych przez właścicieli.

Ze względu na te korzyści z kredytu hipotecznego nie możesz zadeklarować domu jako głównego miejsca zamieszkania, jeśli planujesz go wynająć. Takie postępowanie stanowiłoby oszustwo hipoteczne, a jeśli zostanie wykryte w dowolnym momencie procesu hipotecznego, Twoja pożyczka zostanie odrzucona, a wszelkie środki, które już zapłaciłeś, zostaną wyczerpane, takie jak opłata za wycenę lub zadatek, ostrzega Casey Fleming , autor i doradca kredytowy w C2 Financial Corp.

Jeśli później zostaniesz przyłapany na kłamstwie na temat swojego podstawowego domu, pożyczkodawca prawdopodobnie „wezwie pożyczkę, co oznacza, że ​​cała kwota będzie należna natychmiast, co zmusi Cię do próby refinansowania lub sprzedaży domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy