Co się stanie, gdy wydobędzie się wszystkie 21 milionów bitcoinów?

17 lutego 2021
Category: Może Również
HodlX Guest Post Prześlij swój post
Choć fizycznie nieporównywalne, Bitcoin i złoto mają wiele podobieństw.

Obie waluty nie mają żadnej wartości wewnętrznej, ale są coś warte, ponieważ społeczeństwo zgadza się, że mają wartość. Podobnie jak złoto, wartość Bitcoina nie może być tworzona arbitralnie i z powietrza.

Podobnie jak złoto, Bitcoin ma ograniczoną i skończoną podaż, co oznacza, że ​​nadejdzie czas, kiedy wydobywa się ostatni Bitcoin.

Jak widać na poniższej infografice dostarczonej przez BitFortune, protokół kryptowaluty jest taki, że w sumie można wydobyć „tylko 21 milionów Bitcoinów. Gdy osiągniemy ten znak, dostawa zasadniczo zostanie wyczerpana i nie będzie możliwości dodania nowych monet do łańcucha blokowego Bitcoin.

Kiedy zostanie wydobyty ostatni bitcoin? Co cztery lata Bitcoin wchodzi w tak zwanąerę nagród, co oznacza, że ​​ilość nowych monet zarobionych przez górników z każdym nowym blokiem jest zmniejszana o połowę. Ta koncepcja jest częścią przejrzystej polityki pieniężnej Bitcoin, którą można zbadać w kodzie źródłowym dostępnym w repozytorium Bitcoin Core GitHub. Obecnie znajdujemy się w trzeciejerze nagród.

Zgodnie z architekturą Bitcoina, w sumie będzie 34epok nagród.

Kiedy wynaleziono kryptowalutę, w nagrodę za wydobycie bloku zarobiono 50 bitcoinów. Następnie spadł do 25 bitcoinów po czterech latach i do 12,5 bitcoinów po kolejnych czterech. Do 2020 roku spadnie do 6,25 bitcoinów.

Tak więc, jeśli co cztery lata ma miejsce zdarzenie o połowę, proste obliczenia wskazują, że ostatni Bitcoin zostanie wydobyty w roku 2140.

Wielu uważa, że ​​wydobycie ostatniego Bitcoina zapoczątkuje łańcuch wydarzeń, które mogą ostatecznie doprowadzić do upadku kryptowaluty. Oczekuje się, że pierwsze spadające domino pochodzi od górników, ponieważ nie będzie już nagród blokowych, gdy podaż bitcoinów osiągnie 21 milionów w obiegu.

Brak zachęty finansowej może spowodować zdumiewające zmniejszenie liczby górników, co może doprowadzić do centralizacji sieci, a nawet do całkowitego upadku Bitcoina.

Inne interesujące tematy związane z Bitcoinem Jak więc realistyczne jest myślenie, że cały system Bitcoin zostanie zamknięty, gdy proces wydobywania nie będzie już opłacalny?

Szczerze mówiąc, w tym momencie nikt nie jest pewien.

Jednak nawet gdy osiągniemy poziom 21 milionów, górnicy Bitcoin nadal będą otrzymywać opłaty transakcyjne, które mogą być wystarczające, aby utrzymać Bitcoin na powierzchni. Ponadto postęp technologiczny może również okazać się ogromnym czynnikiem, ponieważ jest całkiem prawdopodobne, że wydobycie nie będzie wymagało takiej samej ilości energii w ciągu zaledwie kilku dekad, nie mówiąc już o całym stuleciu.

Tak więc, czekając na nadejście 2140, dlaczego nie spojrzeć na poniższą infografikę i dowiedzieć się więcej o pierwszej na świecie kryptowalutach?

Infografika pokaże między innymi, jak powstał Bitcoin, jaka była jego droga do przyjęcia i jak rządy na całym świecie radzą sobie z ideą zdecentralizowanych pieniędzy. Da ci to znacznie lepsze zrozumienie sił napędowych Bitcoin i pozwoli ci w pełni zrozumieć rewolucyjny wpływ, jaki wywarł na nasz świat.

Zapalony uczeń, ciekawość Oleha jest niekończącym się źródłem inspiracji, która napędza go do badań, weryfikacji i stosowania nowych rzeczy.

Jest doświadczonym blogerem i zapalonym podróżnikiem z dużym poczuciem humoru, który nie może zostawić kamienia na kamieniu w pogoni za większą wiedzą i zrozumieniem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy