Bitcoin jest nadal nielegalny w tych 6 krajach

17 lutego 2021
Category: Zwłaszcza Jeśli

Ponieważ rewolucja Bitcoin nadal rozprzestrzenia się na całym świecie, nadal istnieją miejsca, w których kupowanie lub używanie Bitcoin jest nielegalne i może wpędzić cię w kłopoty.

Bitcoin nadal jest nielegalny w niektórych krajachPonieważ popularność Bitcoina stale rośnie na całym świecie, niektóre rządy zaczynają zdawać sobie sprawę z jego korzyści i potencjału i integrują Bitcoin i kryptowaluty w swojej gospodarce, zamiast próbować karać tych, którzy go używają, restrykcyjną polityką i przesadnymi podatkami.

Na przykład Japonia przyjęła niedawno ustawę, która czyni z Bitcoin legalną formę płatności online, znosząc podatki i ustanawiając ramy regulacyjne dla firm opartych na Bitcoin. Australia również opowiedziała się za kryptowalutami i usunęła podwójny podatek, który karał przeciętnych użytkowników Bitcoin.

Jednak nie wszystkie kraje myślą przyszłościowo, zwłaszcza jeśli chodzi o kryptowaluty. Wierz lub nie, ale Bitcoin jest nadal nielegalny w niektórych krajach, co wiele mówi o Bitcoinie jako przełomowej technologii.

Żeby było jasne, pierwsza na świecie zdecentralizowana kryptowaluta nie jest nielegalna, ponieważ stwarza jakiekolwiek ryzyko dla obywateli krajów, które wymienimy. Raczej zapewnia alternatywny, otwarty system monetarny P2P – i wyjście dla niektórych – który jest postrzegany jako zagrożenie dla ich centralnie kontrolowanego, starego systemu monetarnego.

Wszystkie kraje wymienione poniżej zakazały Bitcoin w 2014 r., W następstwie Mt. Katastrofa Gox. Ponieważ Bitcoin zaczyna zyskiwać na popularności na całym świecie, możliwe jest, że kraje te mogą ostatecznie zmienić swoje stanowisko wobec Bitcoin i walut cyfrowych.

WietnamChociaż Bitcoin może być swobodnie używany przez obywateli, State Bank of Vietnam wydał w lutym 2014 roku oświadczenie ostrzegające przed używaniem Bitcoin i zabraniające instytucjom kredytowym zajmowania się kryptowalutą.

Oświadczenie brzmi:

Wszystkie giełdy bitcoinów, które pozwalają użytkownikom na anonimowy handel, mogą być zatem wykorzystywane do prania brudnych pieniędzy, sprzedaży narkotyków, ukrywania się przed płaceniem podatków, wymiany i płacenia za nielegalne działania.

W grudniu 2016 r. Rząd Wietnamu oświadczył, że skonsoliduje przepisy dotyczące kryptowalut, ponieważ jego obecne przepisy „są niewystarczające.

IslandiaLegalność Bitcoina na Islandii nie jest zbyt jasna. Zgodnie z oświadczeniem wydanym w marcu 2014 roku przez Bank Centralny Islandii, zajmowanie się Bitcoinem może naruszać islandzką ustawę o wymianie walut, która stanowi, że islandzka waluta nie może opuścić kraju, a obca waluta nie może być używana w kraju.

Wydobywanie bitcoinów jest legalne w tym kraju, podobnie jak transakcje z Bitcoinami, ale najwyraźniej tych bitcoinów nie można kupić za granicą lub trzeba je wydobywać w Islandii. Pozostawia to dużo miejsca na pytania. Oświadczenie brzmi:

Nie ma upoważnienia do zakupu waluty obcej od instytucji finansowych w Islandii ani do przelewania obcej waluty za granicę na podstawie transakcji z walutą wirtualną. Tylko z tego powodu transakcje z wirtualną walutą podlegają ograniczeniom w Islandii.

BoliwiaW maju 2014 roku bank centralny tego kraju, El Banco Central de Bolivia, oficjalnie zakazał wszelkich walut niewyemitowanych i / lub nieregulowanych przez rząd, określając Bitcoin, kilka innych altcoinów i wszelkie inne waluty, które nie należą do państwa lub strefa ekonomiczna.

Oświadczenie brzmi:

Używanie jakiejkolwiek waluty, która nie jest emitowana i nie jest kontrolowana przez rząd lub upoważniony podmiot, jest nielegalne.

EkwadorEkwador nie tylko zakazał Bitcoina i wszystkich innych kryptowalut, ale zrobił to podczas ustanawiania wytycznych dotyczących tworzenia własnej wirtualnej waluty.

Zgromadzenie Narodowe Ekwadoru uchwaliło ustawę, która zmienia krajowe przepisy monetarne w lipcu 2014 r., Zakazując kryptowalut i zezwalając rządowi na emitowanie i dokonywanie transakcji w ramach „pieniądza elektronicznego zabezpieczonego aktywami.

KirgistanW Kirgistanie używanie Bitcoin jako formy płatności jest nielegalne, chociaż żadne prawo nie zabrania użytkownikom kupowania, sprzedawania i używania. W sierpniu 2014 roku Narodowy Bank Republiki Kirgiskiej wydał oświadczenie, w którym zauważył, że użycie Bitcoin i innych kryptowalut jako formy płatności jest nielegalne, biorąc pod uwagę, że jedynym prawnym środkiem płatniczym w kraju jest kirgystański som (KGS ).

Oświadczenie brzmi:

Zgodnie z ustawodawstwem Republiki Kirgiskiej jedynym prawnym środkiem płatniczym na terytorium naszego kraju jest krajowa waluta kirgiska som. Używanie „wirtualnej waluty, w szczególności bitcoinów, jako środka płatniczego w Republice Kirgiskiej, będzie stanowić naruszenie prawa naszego państwa.

BangladeszBitcoin nie jest legalny w Bangladeszu. Transakcje z dowolnym rodzajem zdecentralizowanej kryptowaluty mogą spowodować nawet 12 lat więzienia i trwa to prawie trzy lata.

We wrześniu 2014 roku Bank Bangladeszu wydał oświadczenie dotyczące korzystania z Bitcoin i ostrzegając, że jest to karalne. Przedstawiciele banku powiedzieli, że każdy uznany winnym handlu Bitcoinem lub inną kryptowalutą może zostać skazany na okres do 12 lat więzienia zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy. Bank centralny posunął się nawet do wezwania obywateli, aby „nie rozpowszechniali informacji na ten temat.

Oświadczenie brzmi:

Bitcoin nie jest prawnym środkiem płatniczym w żadnym kraju. Każda transakcja za pośrednictwem Bitcoin lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty jest przestępstwem karnym.

Czy wierzysz, że te kraje zmienią swoje stanowisko w sprawie Bitcoin i zbudują wokół niego ramy regulacyjne? Dajcie nam znać w komentarzach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy