5 rzeczy, które może przynieść Ci doskonały kredyt

5 rzeczy, które może przynieść Ci doskonały kredyt
16 października 2020
Category: Wyniki Kredytowe

Jonathan Roisman, NextAdvisor.com

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak doskonała zdolność kredytowa może wpłynąć na Twoje życie? Nie jest tajemnicą, że wysoki wynik ma wiele zalet. Mówiąc najprościej, może to wpłynąć na wiele Twoich obecnych i przyszłych decyzji finansowych. Na przykład, jeśli Twój kredyt jest doskonały, masz większe szanse na uzyskanie niższego oprocentowania przy składaniu wniosku o kartę kredytową lub pożyczkę. Oto kilka rzeczy, które mogą zrobić dla Ciebie doskonałe wyniki kredytowe.

Co może dla ciebie zrobić doskonały kredyt

1. Niższe stopy procentowe

Kwota, jaką pobierasz za zaciągnięcie pożyczki – czy to na samochód, dom czy cokolwiek innego – albo za złożenie wniosku o kartę kredytową będzie niższa, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest wysoka. Pożyczkodawca uzna cię za dobry zakład na spłatę pożyczki, jeśli masz historię płacenia na czas. Więc jak to oszczędza pieniądze? Różnica wynosząca nawet jeden procent odsetek od 30-letniego kredytu hipotecznego może wynosić dziesiątki tysięcy dolarów w okresie trwania kredytu.

2. Dopuszczenie do wyższych limitów

Banki będą chętniej pożyczać większe kwoty przy dobrej zdolności kredytowej. Masz również prawo do wyższych limitów kart kredytowych. Pomaga to nie tylko w uzyskaniu większej siły nabywczej, ale także umożliwia potencjalne podniesienie zdolności kredytowej, jeśli nie wykorzystujesz dużo dostępnego kredytu. Wykorzystanie mniej niż 30 procent całkowitego dostępnego kredytu może znacznie podnieść Twój wynik, ponieważ wykorzystanie kredytu stanowi prawie jedną trzecią tego, jak obliczany jest wynik FICO.

3. Więcej nagród

Szukasz kart kredytowych z najlepszymi nagrodami? Będziesz potrzebować doskonałego kredytu. Wiele kart kredytowych, które oferują najlepszy zwrot gotówki, punkty podróżne i inne rodzaje nagród, wymaga posiadania doskonałego wyniku. Niektóre karty oferują setki dolarów premii za rejestrację i wydanie określonej kwoty pieniędzy w wyznaczonym czasie. Uzyskanie zgody na tego rodzaju karty wymaga jednak posiadania korzystnej oceny kredytowej. Jeśli masz doskonały kredyt, to są to karty z najlepszymi nagrodami.

4. Łatwiejsza zgoda na wynajem mieszkania

Właściciele często korzystają z ocen kredytowych, aby określić, czy będą Ci wynajmować. Właściciele nieruchomości mogą się zdenerwować, jeśli zobaczą, że masz historię zaległości w płatnościach lub w ogóle nie masz historii kredytowej. Im wyższy wynik, tym bardziej właściciel jest zwykle pewny, że wynajmuje Ci mieszkanie, ponieważ wie, że jest bardziej prawdopodobne, że zapłacisz w terminie. Należy również zauważyć, że nadal możesz otrzymać zgodę na mieszkanie z niezbyt idealnym kredytem, ​​jednak właściciel najprawdopodobniej będzie wymagał wpłacenia wyższego depozytu zabezpieczającego.

5. Lepsze stawki ubezpieczenia

Wiele firm ubezpieczeniowych postrzega zły wynik ubezpieczenia kredytowego – wynik częściowo oparty na historii kredytowej – jako znak, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że złożysz roszczenie. Podczas gdy twoja ocena kredytowa wpłynie na rodzaj oprocentowania pożyczki, niski wynik ubezpieczenia oparty na kredycie może podnieść stawki ubezpieczenia twojego samochodu, domu i innej nieruchomości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy