4 sposoby na opłacenie pracy związanej z nauką

17 lutego 2021
Category: Będziesz Musiał

Autor: Kathryn Flynn

Każdego roku Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych przyznaje ponad 150 miliardów dolarów federalnych dotacji, pożyczek i funduszy na naukę studentom, którzy kwalifikują się do pomocy finansowej opartej na potrzebach w oparciu o bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów (FAFSA ®), zgodnie z biuro Federal Student Aid. W przeciwieństwie do stypendiów, stypendiów i pożyczek, nagroda za naukę musi być zdobywana poprzez zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin. Kolegia składają wnioski o fundusze na naukę za pośrednictwem Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, a otrzymane pieniądze są wykorzystywane na wypłatę wynagrodzenia za pracę. W przypadku każdej pracy związanej z nauką federalna część zarobków wynosi od 50 do 100 procent, resztę pokrywa pracodawca studenta.

Nigdy nie będziesz musiał spłacać nagrody za naukę, ale kwota, do której się kwalifikujesz, jest na ogół znacznie mniejsza niż w przypadku innych form pomocy finansowej. Studia zawodowe nie są dostępne wszędzie, więc sprawdź w biurze pomocy finansowej swojej szkoły, czy uczestniczą w programie. Złóż wniosek tak szybko, jak to możliwe, wypełniając FAFSA, ponieważ pomoc finansowa jest często przyznawana na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Pamiętaj, aby wybrać „tak, gdy aplikacja zapyta, czy jesteś zainteresowany pracą-nauką.

Większość studentów przeznacza swoje zarobki na pokrycie kosztów utrzymania i korzysta z oszczędności i pożyczek na pokrycie większych kosztów, takich jak czesne, zakwaterowanie i wyżywienie. Twój list z nagrodą w postaci pomocy finansowej pokaże, ile możesz zarabiać na studiach zawodowych, ale to do Ciebie należy znalezienie i złożenie wniosku o pracę. Masz gwarancję, że otrzymasz co najmniej minimalne wynagrodzenie i zazwyczaj możesz założyć bezpośredni depozyt w biurze pomocy finansowej.

Typowe prace obejmują stanowiska w księgarni lub kafeterii, a nawet mogą być związane z dziedziną studiów, na przykład specjalizacją naukową w laboratorium lub placówce badawczej. Według Departamentu Edukacji co najmniej 7 procent funduszy przeznaczonych na naukę w szkole musi trafić do uczniów wykonujących prace społeczne.

Oto kilka sposobów, w jakie praca związana z nauką może przynieść wiele korzyści.

1. Zatrzymujesz to, co zarobiłeś

Chociaż musisz spłacać pożyczki studenckie z odsetkami, możesz zachować zarobki ze studiów. To, jak je wydasz, zależy od Twojej indywidualnej sytuacji.

„Mieszkam w akademiku przypominającym mieszkanie, a nasz plan posiłków jest niewielki – powiedziała Rachel Brooks, 20-letnia studentka informatyki w Illinois Institute of Technology (IIT) w Chicago. „Dlatego większość pieniędzy na naukę przeznaczam na jedzenie, a resztę odsyłam do domu do matki lub oszczędzam.

Niektórzy studenci, jak Lara Teagues, 20-letnia informatyka i specjalizacja w zarządzaniu, również w IIT, mają inne priorytety.

„Jestem mamą, więc wszystkie moje zarobki ze studiów trafiają do mojego dziecka – powiedziała. „Aby opłacić czesne, opieram się na oszczędnościach i pożyczkach [studenckich], a także na wakacjach.

2. Twoja wypłata nie będzie miała wpływu na uprawnienia do pomocy finansowej

Podobnie jak większość pomocy finansowej, nagrody za naukę są gwarantowane tylko na bieżący rok szkolny, co oznacza, że ​​będziesz musiał wypełnić FAFSA każdego roku, kiedy będziesz chodzić na studia. Jednak w przeciwieństwie do innych form dochodu, praca związana z nauką nie wpłynie na uprawnienia do pomocy finansowej. Nadal będziesz musiał zgłaszać swoje zarobki ze studiów w FAFSA, ale nie będą one liczyć się z tobą w obliczeniach określających twoją nagrodę.

3. Praca na studiach jest wygodna

Większość miejsc pracy do nauki znajduje się na terenie kampusu, ale są też możliwości poza kampusem. Pracodawcy są zatwierdzani przez szkolne biuro pomocy finansowej i są to zazwyczaj firmy prywatne lub non-profit lub agencje publiczne, których praca jest w interesie publicznym. Niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twoja praca, zwykle możesz zaplanować godziny pracy w okolicach godzin zajęć.

Członkowie zespołu doceniają wygodę pracy w kampusie.

„Kiedyś pracowałem 30 godzin tygodniowo lub więcej jako student w pełnym wymiarze godzin – powiedziała. „Moje prace niezwiązane z nauką miały zwykle zmienny harmonogram, co utrudniało znalezienie czasu na naukę. Jednak pracodawcy zajmujący się studiami zawodowymi byli znacznie bardziej skłonni do pracy zgodnie z moim harmonogramem. I byli bardzo wyrozumiali, kiedy potrzebowałem wziąć wolne.

4. Nagroda jest nie tylko finansowa

Praca na studiach w Twojej dziedzinie akademickiej może zapewnić cenne doświadczenie, które może nawet pokierować Twoimi przyszłymi wyborami zawodowymi.

Denise Arce, 20-letnia studentka drugiego roku na Uniwersytecie Valparaiso w Valparaiso w stanie Indiana, wcześniej pracowała jako korepetytorka z uczniami w szkole podstawowej. Praca z dziećmi wpłynęła na jej decyzję o podwojeniu specjalizacji z pracy socjalnej i psychologii. Planuje pójść do szkoły podyplomowej do pracy socjalnej i rozpocząć karierę w poradnictwie rodzinnym.

Brooks i Teagues mają stanowiska do nauki jako stażyści w Chicago Professional Chapter National Society of Black Engineers, gdzie uczą się przydatnych na rynku umiejętności, takich jak pisanie kodu i korzystanie z Google Analytics.

„Nasza praca jako stażystów pomaga nam zachować to, czego uczymy się w klasie, co ogólnie ułatwia naukę – powiedział Brooks.

Ponieważ wiele szkół oferuje wygodne sposoby na znalezienie pracy, która jest elastyczna i dostosowana do harmonogramu zajęć, nauka w pracy może być dla uczniów świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy podczas tworzenia CV.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy