16 najlepszych funduszy sektorowych, w które można teraz inwestować

17 lutego 2021
Category: Stopy Procentowe

Wskocz na trend lub dostosuj strategię portfela dzięki tym ukierunkowanym sztukom branżowym.

Spójrz na rankingi wyników funduszy giełdowych dla prawie każdego przedziału czasowego – jednego roku, 10 lat lub dowolnego roku kalendarzowego – a kilka funduszy sektorowych, które koncentrują się na jednej branży lub segmencie gospodarki, zajmie pierwsze miejsce na liście. Na przykład w 2019 r. Siedem funduszy sektorowych – w tym Fidelity Select Semiconductors, ze zwrotem na poziomie 64,5% – znalazło się wśród 10 najlepszych funduszy inwestycyjnych typu „shareware. W ciągu 12 miesięcy kończących się w połowie września, sektorowe fundusze giełdowe radziły sobie jeszcze lepiej, zajmując wszystkie 10 najlepszych miejsc.

Te ukierunkowane zakłady mogą być dobrym dodatkiem do Twojego portfolio. Fundusze sektorowe pozwalają inwestować w długoterminowy trend wzrostowy – na przykład energię odnawialną lub terapie zdrowotne związane z genomem – bez ponoszenia tak dużego ryzyka związanego z akcjami, jak kupując udziały w poszczególnych spółkach.

Co więcej, dodanie określonego funduszu sektorowego może wprowadzić trochę obrony lub ataku do twojego portfela, w zależności od środowiska gospodarczego. Na przykład w czasie recesji producenci podstawowych artykułów konsumpcyjnych (szampony, produkty do pielęgnacji niemowląt itp.), Media i środki opieki zdrowotnej zwykle dobrze sobie radzą. Firmy zajmujące się nieruchomościami i materiałami, a także producenci mniej istotnych dóbr konsumpcyjnych (na przykład luksusowej odzieży lub restauracji), dobrze sobie radzą w okresie ożywienia gospodarczego.

Zwróć jednak uwagę na pewne nakazy, a czego nie wolno inwestować w sektor. Trzymaj się małych rzeczy: Umieść nie więcej niż 6% swojego portfela akcji w Stanach Zjednoczonych w fundusze sektorowe, podzielone po równo między nie więcej niż trzy różne sektory, mówią analitycy z State Street Global Advisors. Inwestycje sektorowe również wymagają stałego monitorowania. Miej oko na wyceny: kupuj po spadkach, szczególnie w tych sektorach, które radziły sobie dobrze w ostatnich miesiącach. I wreszcie, bądź świadomy koncentracji zapasów. Niektóre sektory są mocno obciążone tylko w kilku firmach.

Podkreśliliśmy najlepsze fundusze i ETF w prawie każdym sektorze. W niektórych przypadkach jeden fundusz reprezentuje dwa sektory. Energia w tradycyjnym sensie nie jest reprezentowana wśród naszych zaleceń, z powodów, które omówimy. (Zwroty i inne dane są na 11 września)

 • 20 najlepszych akcji do kupienia na nowy rynek bykaNajlepsze fundusze sektorowe: usługi komunikacyjnePod koniec 2018 roku S&P Dow Jones Indices dokonał rekonfiguracji swoich sektorów, tworząc nowy – usługi komunikacyjne. Tasowanie grupowało stare firmy telekomunikacyjne AT&T (symbol T) i Verizon Communications (VZ) z cennymi akcjami technologicznymi, w tym Facebook (FB), Alphabet (GOOGL) i Netflix (NFLX) oraz firmy medialne, takie jak Walt Disney (DIS), między innymi Jednak tylko garstka funduszy na usługi komunikacyjne jest naprawdę przeznaczona dla sektora (większość funduszy składa się z akcji technologicznych i konsumenckich), a sektor jest największy: Facebook i Alphabet łącznie stanowią 40% indeksu S&P 500 Communication Services.

  Nasza ulubiona gra Fidelity Select Communication Services (FBMPX, wskaźnik kosztów 0,78%), jest aktywnie zarządzana przez Matthew Drukkera, który koncentruje się na akcjach spółek amerykańskich o dużym potencjale wzrostu przychodów. Jak mówi, w tym sektorze „wzrost sprzedaży napędza zyski i przepływy pieniężne w sposób bardziej zrównoważony niż cięcie kosztów lub zmiana struktury biznesowej. Facebook i Alphabet stanowią 40% portfela, ale fundusz nie jest właścicielem walczącego AT&T, co było dobrodziejstwem dla ostatnich wyników. Odkąd Drukker przejął spółkę prawie dwa lata temu, roczny zwrot funduszu w wysokości 21,5% pobił 13,9% wzrost indeksu S&P 500 Communication Services.

 • 7 najlepszych akcji 5G dla rewolucji komunikacyjnejNajlepsze fundusze sektorowe: konsumenckieZapasy konsumenckie można podzielić na dwie kategorie: podstawowe lub uznaniowe. Firmy podstawowe, które wytwarzają towary, których ludzie używają na co dzień, obejmują takie firmy jak Nestlé (żywność i napoje) oraz Procter & Gamble (produkty gospodarstwa domowego i środki higieny osobistej). Firmy konsumenckie specjalizują się w towarach lub usługach nieistotnych. Pomyśl o Nike (NKE), McDonald’s (MCD) i producencie dóbr luksusowych LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH).

  Ale jeśli chodzi o wybieranie dobrych akcji w którejkolwiek z kategorii, należy zwracać uwagę na to, co jest najważniejsze: „Kto przejmuje udział w rynku i dokąd idą dolary? mówi Jason Nogueira, menedżer T. Rowe Price Global Consumer (PGLOX, 1,07%). „Trudno jest zarabiać pieniądze w firmie konsumenckiej, która traci udział w rynku.

  Nogueira inwestuje zarówno w podstawowe, jak i uznaniowe spółki. W momencie uruchomienia funduszu w 2016 r. Portfel był zbilansowany między dwoma sektorami. Rozwój handlu elektronicznego spowodował zwiększenie dyskrecjonalnej części portfela do 60% aktywów. Amazon.com stanowi 14% portfela.

  Fundusz posiada akcje amerykańskie i zagraniczne, ale w niektórych przypadkach siedziba nie ma znaczenia. „Adidas i Nike są podobne, ale jeden ma siedzibę w Niemczech. Oba stawiają na Chiny , mówi Nogueira. Ale inwestuje również w lokalne firmy, które dominują na rynku konsumenckim, takie jak japońska internetowa firma kosmetyczna istyle i zaawansowany technologicznie chiński sklep spożywczy JD.com (JD).

  Fundusz zwrócił 12,6% w ujęciu rocznym w ciągu ostatnich trzech lat, co jest wynikiem wyższym niż typowy podstawowy fundusz konsumencki, ale pozostaje w tyle za typowym uznaniowym funduszem konsumenckim średnio o 0,6 punktu procentowego rocznie. Wyprzedził indeks MSCI ACWI średnio o 5,2 punktu procentowego rocznie.

  Aby ukierunkować sprzedaż detaliczną w Internecie, wypróbuj Amplify Online Retail ETF (IBUY, 84 USD, 0,65%). Śledzi indeks firm amerykańskich i zagranicznych, które generują co najmniej większość rocznych przychodów z internetowej sprzedaży detalicznej, podróży lub usług. Naszym ulubionym funduszem ETF na zszywki jest fundusz ETF Fidelity MSCI Consumer Staples (FSTA, 39 USD, 0,08%). Procter & Gamble (PG), Coca-Cola (KO) i Walmart (WMT) to największe holdingi.

 • 20 najlepszych akcji do kupienia na nowy rynek bykaNajlepsze fundusze sektorowe: finanseFirmy finansowe zazwyczaj radzą sobie dobrze podczas ożywienia gospodarczego. Ale jeszcze zanim COVID uderzył w światową gospodarkę, chronicznie niskie stopy procentowe ograniczały zyski. To jeden z powodów, dla których akcje w tym sektorze spadły do ​​tej pory o 18,5% w 2020 roku. Z tego też powodu nasze wybory w tym sektorze skłaniają się ku firmom świadczącym usługi finansowe, które są bardziej zorientowane na prowizje.

  Weź pod uwagę iShares US Broker-Dealers & Securities Exchanges ETF (IAI, 62 USD, 0,42%). W portfelu znajdują się akcje 25 firm, w tym spółek rynków kapitałowych (Goldman Sachs), brokerów (Charles Schwab) i giełd (Nasdaq). Fundusz radził sobie lepiej niż spadek indeksu S&P 500 Financials o 9,9% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, przy spadku o 3,2%. W ciągu ostatnich trzech lat pokonał 94% swoich rówieśników ze zwrotem w skali rocznej 7,1%. ETF daje 1,59% zwrotu.

  Dobrą, aktywnie zarządzaną opcją jest Fidelity Select Brokerage and Investment Management (FSLBX, 0,77%). Fundusz radził sobie dobrze w ciągu ostatnich 12 miesięcy, uzyskując 9,4% wzrost. Menedżer Charlie Ackerman jest stosunkowo nowy, ale ma fantastyczny start z rocznym zwrotem w wysokości 11,7%, odkąd objął stanowisko w 2018 roku. Porównaj to ze stratą 1,2% w indeksie S&P 500 Financials w tym samym okresie.

 • 13 najlepszych akcji wzrostu Warren BuffettNajlepsze fundusze sektorowe: opieka zdrowotnaJeśli eksperci mają rację i jesteśmy u progu fali przełomów w medycynie, długoterminowi inwestorzy powinni rozważyć przeznaczyć dodatkowe środki na sektor ochrony zdrowia.

  Fidelity Select Health Care (FSPHX, 0,70%), członek Kiplinger 25, listy naszych ulubionych funduszy bez obciążenia, oferuje kompleksowy sposób inwestowania w szeroko rozumianym sektorze. Menedżer Eddie Yoon zarządza funduszem od 2008 roku i osiąga spektakularne wyniki. W porównaniu z innymi funduszami zdrowotnymi Yoon plasuje się wśród 13% najlepszych lub lepiej w ciągu ostatniego roku, trzech, pięciu i dziesięciu lat. I wyprzedził indeks S&P 500 Health Care w ośmiu z ostatnich 11 lat kalendarzowych. Baron Health Care (BHCFX, 1,10%) kieruje swój portfel bardziej w stronę małych i średnich spółek niż fundusz Fidelity. Ma zaledwie dwuletnią historię, ale od momentu uruchomienia zwrócił 19,4% w ujęciu rocznym, co pobiło indeks S&P 500 Health Care średnio o 6,5 punktu procentowego rocznie. Menedżerowie Neal Kaufman i Josh Riegelhaupt szukają szybko rozwijających się firm z „otwartymi możliwościami na dużych rynkach i przewagą konkurencyjną nad innymi – mówi Kaufman.

  Pandemia zwróciła uwagę na akcje biotechnologiczne. „Jest oczywiste, że częścią rozwiązania będą firmy biotechnologiczne – mówi Rajiv Kaul, menedżer Fidelity Select Biotechnology (FBIOX, 0,72%). Jednak inwestowanie w firmy biotechnologiczne wiąże się z wyjątkowymi wyzwaniami. Na początek firmy zwykle specjalizują się w określonej chorobie. „Każda choroba jest inna, więc ryzyko i możliwości są różne dla każdej firmy – mówi.

  Ale Kaul rozkoszuje się badaniami wymaganymi do zainwestowania w biotechnologię, ponieważ nowe leczenie może zmienić życie. To jeden z powodów, dla których faworyzuje firmy oferujące terapię, która jest odpowiedzią na główne niezaspokojone potrzeby medyczne. Na przykład AveXis (AVXS) stosuje terapię rdzeniowego zaniku mięśni, rzadkiej i śmiertelnej choroby genetycznej. Jego jednorazowa infuzja jest kosztowna, mówi Kaul, ale badania pokazują, że może przynieść ogromne korzyści.

  Fundusz przeszedł ciężkie chwile w 2016 i 2018 roku. Jednak na dłuższą metę jego roczny zwrot z 10 lat plasuje się wśród 13% najlepszych funduszy zdrowotnych.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy