11 najlepszych inwestycji w 2020 roku

11 najlepszych inwestycji w 2020 roku
16 października 2020
Category: Będziesz Musiał

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Nasze artykuły, narzędzia interaktywne i hipotetyczne przykłady zawierają informacje, które pomogą Ci przeprowadzić badania, ale nie mają służyć jako porady inwestycyjne i nie możemy zagwarantować, że te informacje mają zastosowanie lub są dokładne w Twojej sytuacji osobistej. Wszelkie szacunki oparte na wynikach z przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników, a przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji należy omówić swoje konkretne potrzeby inwestycyjne lub zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalisty.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

Ujawnienie redakcyjne.

Wszystkie recenzje są przygotowywane przez naszych pracowników. Wyrażane opinie są wyłącznie opiniami recenzenta i nie zostały sprawdzone ani zatwierdzone przez żadnego reklamodawcę. Informacje, w tym wszelkie stawki, warunki i opłaty związane z produktami finansowymi, przedstawione w przeglądzie, są aktualne na dzień publikacji.

 • Może. 14, 2020 /
 • 12 min czytania

katleho Seisa / Getty Images

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Aby cieszyć się wygodną przyszłością, dla większości ludzi inwestowanie jest absolutnie niezbędne.

Dlaczego warto inwestować? Inwestowanie może zapewnić dodatkowe źródło dochodu, pomóc sfinansować emeryturę, a nawet wydostać się z zacięcia finansowego w przyszłości. Przede wszystkim inwestowanie pomaga w zwiększaniu bogactwa – umożliwiając osiągnięcie celów finansowych i zwiększając z czasem siłę nabywczą. A może niedawno sprzedałeś swój dom lub zarobiłeś trochę pieniędzy, wtedy mądrą decyzją jest pozwolić, aby te pieniądze pracowały dla ciebie i rosły z czasem.

Inwestowanie może budować bogactwo, ale zechcesz również zrównoważyć potencjalne zyski z ryzykiem. Jak pokazał początek 2020 r. Wraz z kryzysem koronawirusa, rynki mogą bardzo szybko stać się niestabilne. Inwestycja może być dobra na dłuższą metę, ale jej cena może w niektórych okresach znacznie się wahać. Recesje mogą wpływać na ceny inwestycji jeszcze dłużej, co oznacza, że ​​możesz nie mieć gotówki, którą zainwestujesz wkrótce lub nigdy.

Masz wiele sposobów inwestowania – od bardzo bezpiecznych wyborów, takich jak płyty CD i rachunki na rynku pieniężnym, po opcje o średnim ryzyku, takie jak obligacje korporacyjne, a nawet typy o wyższym ryzyku, takie jak fundusze indeksowe. To świetna wiadomość, ponieważ oznacza to, że możesz znaleźć inwestycje, które oferują różne zwroty i pasują do Twojego profilu ryzyka. Oznacza to również, że można łączyć inwestycje, aby stworzyć wszechstronny i zróżnicowany – czyli bezpieczniejszy – portfel.

Co wziąć pod uwagę

Tolerancja ryzyka i horyzont czasowy odgrywają dużą rolę w podejmowaniu decyzji o alokacji inwestycji. Wartość każdego z nich może stać się bardziej oczywista w okresach zmienności.

Konserwatywni inwestorzy lub osoby zbliżające się do emerytury mogą bardziej komfortowo alokować większy procent swoich portfeli na mniej ryzykowne inwestycje. Są również świetne dla osób oszczędzających na cele krótko- i średnioterminowe. Jeśli rynek stanie się niestabilny, inwestycje w płyty CD i inne konta chronione FDIC nie stracą na wartości i będą dostępne, gdy ich potrzebujesz.

Ci, którzy mają silniejsze żołądki i pracownicy nadal gromadzą jajo emerytów, prawdopodobnie będą sobie radzić lepiej z bardziej ryzykownymi portfelami, o ile będą się dywersyfikować. Dłuższy horyzont czasowy pozwala na przetrwanie zmienności i skorzystanie na przykład z potencjalnie wyższego zwrotu z akcji. Przygotuj się na odrobienie pracy domowej i rozejrzyj się za rodzajami kont i inwestycji, które pasują do Twoich krótko- i długoterminowych celów.

SPONSOROWANE: planista finansowy może pomóc w budowaniu bogactwa i wypracowaniu dobrych nawyków finansowych.

» Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia SmartAsset, aby połączyć się z wykwalifikowanym specjalistą .

Jeśli chcesz zwiększyć swoje bogactwo, możesz zdecydować się na inwestycje o niższym ryzyku, które przynoszą skromny zwrot, lub możesz podjąć większe ryzyko i dążyć do wyższego zwrotu. Lub możesz zrobić jedno i drugie i przyjąć zrównoważone podejście, mając teraz całkowicie bezpieczne pieniądze, a jednocześnie dając sobie szansę na długoterminowy rozwój. Poniżej znajduje się szereg inwestycji o różnym poziomie ryzyka i potencjalnym zwrocie.

Oto najlepsze inwestycje w 2020 roku:

 1. Rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie
 2. Certyfikaty depozytowe
 3. Rachunki rynku pieniężnego
 4. Skarbowe papiery wartościowe
 5. Fundusze obligacji rządowych
 6. Krótkoterminowe fundusze obligacji korporacyjnych
 7. Fundusze indeksowe S&P 500
 8. Fundusze dywidendowe
 9. Fundusze indeksowe Nasdaq 100
 10. Wynajem mieszkań
 11. Komunalne fundusze obligacji

Przegląd: Najlepsze inwestycje w 2020 roku

1. Rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie

Podobnie jak konto oszczędnościowe, na którym zarabiasz grosze w tradycyjnym banku, wysokodochodowe internetowe konta oszczędnościowe są dostępnymi środkami pieniężnymi.

Mając mniejsze koszty ogólne, możesz zarobić znacznie wyższe oprocentowanie w bankach internetowych. Od maja 2020 r. Można znaleźć konta płacące powyżej 1,5 proc.

Konto oszczędnościowe to dobre narzędzie dla tych, którzy potrzebują dostępu do gotówki w najbliższej przyszłości.

Ryzyko: banki, które oferują te konta, są ubezpieczone przez FDIC, więc nie musisz się martwić o utratę depozytu. Podczas gdy rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie są uważane za bezpieczne inwestycje, podobnie jak płyty CD, istnieje ryzyko, że po reinwestycji zarobisz mniej z powodu inflacji.

Płynność: Konta oszczędnościowe są mniej więcej tak płynne, jak Twoje pieniądze. W dowolnym momencie możesz dodać lub usunąć środki.

2. Świadectwa depozytowe

Świadectwa depozytowe lub płyty CD są wydawane przez banki i zazwyczaj oferują wyższe oprocentowanie niż konta oszczędnościowe.

Te lokaty terminowe z ubezpieczeniem federalnym mają określone terminy zapadalności, które mogą wynosić od kilku tygodni do kilku lat. Ponieważ są to „depozyty terminowe”, nie możesz wypłacić pieniędzy przez określony czas bez kary.

Za pomocą płyty CD instytucja finansowa wypłaca odsetki w regularnych odstępach czasu. Gdy dojrzeje, otrzymasz zwrot pierwotnego kapitału wraz z naliczonymi odsetkami. Możesz zarobić do około 1,8 procent RRSO na tego typu inwestycjach od maja 2020 r.

Ze względu na ich bezpieczeństwo i wyższe wypłaty, płyty CD mogą być dobrym wyborem dla emerytów, którzy nie potrzebują natychmiastowych dochodów i są w stanie na chwilę zablokować swoje pieniądze. Ale istnieje wiele rodzajów płyt CD, które odpowiadają Twoim potrzebom, więc nadal możesz korzystać z wyższych stawek na płytach CD.

Ryzyko: płyty CD są uważane za bezpieczne inwestycje. Jednak niosą one ze sobą ryzyko reinwestycji – ryzyko, że gdy stopy procentowe spadną, inwestorzy zarobią mniej, gdy ponownie zainwestują kapitał i odsetki w nowe CD o niższych stopach. Ryzyko odwrotne polega na tym, że stopy wzrosną, a inwestorzy nie będą mogli z tego skorzystać, ponieważ już zablokowali swoje pieniądze na płycie CD.

Rozważ kupowanie płyt CD – inwestowanie pieniędzy w płyty CD o różnych terminach – aby wszystkie Twoje pieniądze nie były przez długi czas związane z jednym instrumentem. Należy pamiętać, że inflacja i podatki mogą znacząco obniżyć siłę nabywczą Twojej inwestycji.

Płynność: Płyty CD nie są tak płynne, jak rachunki oszczędnościowe lub konta rynku pieniężnego, ponieważ zabezpieczasz swoje pieniądze, dopóki płyta nie osiągnie terminu zapadalności – często przez miesiące lub lata. Możliwe jest wcześniejsze zdobycie pieniędzy, ale często zapłacisz za to karę.

3. Rachunki rynku pieniężnego

Rachunek rynku pieniężnego to oprocentowany rachunek depozytowy z ubezpieczeniem FDIC.

Rachunki rynku pieniężnego zwykle są bardziej oprocentowane niż konta oszczędnościowe i wymagają wyższych sald minimalnych. Ponieważ są stosunkowo płynne i przynoszą wyższe zyski, konta rynku pieniężnego są świetną opcją dla twoich awaryjnych oszczędności.

W zamian za lepsze dochody z odsetek konsumenci zwykle muszą zaakceptować więcej ograniczeń dotyczących wypłat, takich jak ograniczenia dotyczące częstotliwości dostępu do pieniędzy.

To świetna opcja dla początkujących inwestorów, którzy muszą zgromadzić niewielki przepływ gotówki i założyć fundusz awaryjny.

Ryzyko: głównym zagrożeniem jest inflacja. Jeśli stopy inflacji przewyższą stopę procentową uzyskaną na koncie, twoja siła nabywcza może zostać zmniejszona. Ponadto, możesz stracić część lub całość swojego kapitału, jeśli Twoje konto nie jest ubezpieczone przez FDIC (chociaż zdecydowana większość jest) lub jeśli masz więcej niż 250 000 USD ubezpieczonych w FDIC na jednym koncie.

Płynność: Rachunki rynku pieniężnego są uważane za płynne, zwłaszcza że mają opcję wypisywania czeków z konta. Jednak przepisy federalne ograniczają wypłaty do sześciu miesięcznie (lub cyklu wyciągów), z czego nie więcej niż trzy mogą być transakcjami czekowymi.

4. Skarbowe papiery wartościowe

Rząd USA emituje różnego rodzaju papiery wartościowe, aby zebrać pieniądze na opłacenie projektów i spłatę długów. Są to jedne z najbezpieczniejszych inwestycji gwarantujących ochronę przed utratą kapitału.

Bony skarbowe lub bony skarbowe mają termin zapadalności do jednego roku i nie są technicznie oprocentowane. Są sprzedawane z rabatem w stosunku do ich wartości nominalnej, ale gdy dojrzeją, rząd płaci pełną wartość nominalną. Na przykład, jeśli kupisz bon skarbowy o wartości 1000 USD za 980 USD, na inwestycji zarobisz 20 USD.

Bony skarbowe lub bony skarbowe są emitowane na dwa, trzy, pięć, siedem i 10 lat. Posiadacze otrzymują stałe odsetki co sześć miesięcy, a następnie wartość nominalną w momencie wykupu. Cena banknotu T może być wyższa, niższa lub równa wartości nominalnej banknotu, w zależności od popytu. Jeśli popyt ze strony inwestorów jest wysoki, obligacje będą sprzedawane z premią, co zmniejsza zwrot dla inwestorów.

Obligacje skarbowe lub obligacje skarbowe są emitowane z 20-letnim i 30-letnim terminem zapadalności, z oprocentowaniem co sześć miesięcy i wartością nominalną w terminie zapadalności. Sprzedawane są na aukcjach przez cały rok. Cena i rentowność są ustalane na aukcji.

Wszystkie trzy rodzaje skarbowych papierów wartościowych są oferowane w przyrostach po 100 USD. Skarbowe papiery wartościowe są lepszą opcją dla bardziej zaawansowanych inwestorów, którzy chcą zmniejszyć swoje ryzyko.

Ryzyko: Skarbowe papiery wartościowe są uważane za praktycznie wolne od ryzyka, ponieważ są poparte pełną wiarą i kredytem rządu USA. Możesz liczyć na odsetki i zwrot kapitału w terminie zapadalności. Jednak wartość papierów wartościowych ulega wahaniom, w zależności od tego, czy stopy procentowe rosną, czy spadają. W środowisku rosnących stóp procentowych istniejące obligacje tracą swój urok, ponieważ inwestorzy mogą uzyskać wyższy zwrot z nowo wyemitowanych obligacji. Jeśli spróbujesz sprzedać swoją obligację przed terminem wykupu, możesz doświadczyć straty kapitału.

Obligacje skarbowe również podlegają presji inflacyjnej. Jeśli oprocentowanie papieru wartościowego nie jest tak wysokie, jak inflacja, inwestorzy tracą siłę nabywczą.

Ze względu na szybki termin ich zapadalności bony skarbowe mogą być najbezpieczniejszą lokatą w skarbowych papierach wartościowych, ponieważ ryzyko ich utrzymania nie jest tak duże, jak w przypadku długoterminowych bonów lub obligacji. Pamiętaj tylko, że im krótsza inwestycja, tym mniej papierów wartościowych będzie generalnie zwracać.

Płynność: wszystkie skarbowe papiery wartościowe są bardzo płynne, ale jeśli sprzedasz je przed terminem zapadalności, możesz doświadczyć zysków lub strat, w zależności od środowiska stóp procentowych. T-bon jest automatycznie wykupywany w terminie zapadalności, podobnie jak bon. Kiedy obligacja zapadnie, możesz ją wykupić bezpośrednio w Departamencie Skarbu USA (jeśli obligacja jest tam przechowywana) lub w instytucji finansowej, takiej jak bank lub makler.

5. Fundusze obligacji rządowych

Rządowe fundusze obligacyjne to fundusze inwestycyjne inwestujące w dłużne papiery wartościowe emitowane przez rząd Stanów Zjednoczonych i jego agencje.

Fundusze inwestują w instrumenty dłużne, takie jak bony skarbowe, bony skarbowe, obligacje skarbowe i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką emitowane przez przedsiębiorstwa sponsorowane przez rząd, takie jak Fannie Mae i Freddie Mac. Te rządowe fundusze obligacyjne są odpowiednie dla inwestorów o niskim ryzyku.

Fundusze te mogą być również dobrym wyborem dla początkujących inwestorów i poszukujących przepływów pieniężnych.

Ryzyko: Fundusze inwestujące w rządowe instrumenty dłużne są uważane za jedne z najbezpieczniejszych inwestycji, ponieważ papiery wartościowe są zabezpieczone w pełni wiarą i kredytem rządu USA.

Jednak, podobnie jak inne fundusze inwestycyjne, sam fundusz nie jest wspierany przez rząd i podlega ryzyku, takim jak wahania stóp procentowych i inflacja. Jeśli inflacja wzrośnie, siła nabywcza może spaść. Jeśli stopy procentowe rosną, ceny istniejących obligacji spadają; a jeśli stopy procentowe spadają, ceny istniejących obligacji rosną. Ryzyko stopy procentowej jest większe w przypadku obligacji długoterminowych.

Płynność: akcje funduszy obligacji są wysoce płynne, ale ich wartość zmienia się w zależności od środowiska stóp procentowych.

6. Krótkoterminowe fundusze obligacji korporacyjnych

Korporacje czasami pozyskują pieniądze, emitując obligacje inwestorom.

Mali inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję, kupując udziały w krótkoterminowych funduszach obligacji przedsiębiorstw. Obligacje krótkoterminowe mają średni termin zapadalności od jednego do pięciu lat, co czyni je mniej podatnymi na wahania stóp procentowych niż średnio- i długoterminowe.

Korporacyjne fundusze obligacji mogą być doskonałym wyborem dla inwestorów poszukujących przepływów pieniężnych, takich jak emeryci, lub dla tych, którzy chcą zmniejszyć ogólne ryzyko portfela, ale mimo to uzyskać zwrot.

Ryzyko: Podobnie jak w przypadku innych funduszy obligacji, fundusze krótkoterminowych obligacji korporacyjnych nie są ubezpieczone przez FDIC. Krótkoterminowe fundusze obligacji o ratingu inwestycyjnym często nagradzają inwestorów wyższymi zwrotami niż fundusze obligacji rządowych i gminnych.

Ale większe korzyści wiążą się z dodatkowym ryzykiem. Zawsze istnieje ryzyko, że rating kredytowy firm zostanie obniżony lub wpadną w kłopoty finansowe i nie spłacą obligacji. Upewnij się, że Twój fundusz składa się z wysokiej jakości obligacji korporacyjnych.

Płynność: możesz kupować lub sprzedawać swoje jednostki uczestnictwa w funduszu każdego dnia roboczego. Ponadto w dowolnym momencie możesz ponownie zainwestować dywidendy z dochodu lub dokonać dodatkowych inwestycji. Należy tylko pamiętać, że straty kapitałowe są możliwe.

7. Fundusze indeksowe S&P 500

Jeśli chcesz osiągnąć wyższe zwroty niż w przypadku bardziej tradycyjnych produktów bankowych, dobrą alternatywą jest fundusz indeksowy S&P 500.

Fundusz jest oparty na 500 największych amerykańskich firmach, co oznacza, że ​​obejmuje wiele firm odnoszących największe sukcesy na świecie. Na przykład Berkshire Hathaway i Walmart to dwie z najważniejszych spółek członkowskich indeksu.

Jak prawie każdy fundusz, fundusz indeksowy S&P 500 oferuje natychmiastową dywersyfikację, umożliwiając posiadanie części wszystkich tych spółek. W skład funduszu wchodzą spółki z każdej branży, dzięki czemu jest odporniejszy niż wiele inwestycji. Z biegiem czasu indeks wracał rocznie około 10 proc. Fundusze te można kupić przy bardzo niskich wskaźnikach kosztów (ile firma zarządzająca pobiera za prowadzenie funduszu) i są to jedne z najlepszych funduszy indeksowych do kupienia.

Fundusz indeksowy S&P 500 to doskonały wybór dla początkujących inwestorów, ponieważ zapewnia szeroką, zdywersyfikowaną ekspozycję na rynek akcji.

Ryzyko: fundusz S&P 500 jest jednym z najmniej ryzykownych sposobów inwestowania w akcje, ponieważ składa się z najlepszych spółek na rynku. Oczywiście nadal obejmuje akcje, więc będzie bardziej zmienny niż obligacje lub jakiekolwiek produkty bankowe. Nie jest również ubezpieczony przez rząd, więc możesz stracić pieniądze w zależności od wahań wartości. Jednak z biegiem czasu indeks radził sobie całkiem nieźle.

Płynność: Fundusz indeksowy S&P 500 jest wysoce płynny, a inwestorzy będą mogli go kupować lub sprzedawać w dowolnym dniu, w którym rynek jest otwarty.

8. Fundusze dywidendowe

Nawet twoje inwestycje na giełdzie mogą stać się trochę bezpieczniejsze dzięki akcjom, które dają dywidendy.

Dywidendy to części zysku firmy, które mogą być wypłacane akcjonariuszom, zwykle co kwartał. Dzięki akcjom z dywidendami możesz nie tylko zarabiać na swojej inwestycji poprzez długoterminową aprecjację rynku, ale także zarobić gotówkę w krótkim okresie.

Kupowanie pojedynczych akcji, niezależnie od tego, czy przynoszą one dywidendę, czy nie, jest bardziej odpowiednie dla inwestorów pośrednich i zaawansowanych.

Ryzyko: Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji w akcje, dywidenda wiąże się z ryzykiem. Są one ogólnie uważane za bezpieczniejsze niż akcje wzrostowe lub inne akcje nieobjęte dywidendą, ale powinieneś ostrożnie wybierać swój portfel. Upewnij się, że inwestujesz w firmy z solidną historią wzrostu dywidend, zamiast wybierać te, które zapewniają najwyższy bieżący zysk. To może być oznaką zbliżających się kłopotów. Kryzys może jednak dotknąć nawet dobrze szanowane firmy, więc dobra reputacja nie jest ostatecznie ochroną przed obcięciem dywidendy lub jej całkowitym wyeliminowaniem.

Płynność: możesz kupować i sprzedawać swój fundusz w dowolnym dniu, w którym rynek jest otwarty, a kwartalne wypłaty, zwłaszcza jeśli dywidendy są wypłacane w gotówce, są płynne. Mimo to, aby uzyskać najwyższe wyniki z inwestycji w akcje z tytułu dywidendy, kluczowa jest inwestycja długoterminowa. Powinieneś starać się ponownie zainwestować swoje dywidendy, aby uzyskać jak najlepsze zwroty.

9. Fundusze indeksowe Nasdaq 100

Fundusz indeksowy oparty na Nasdaq 100 to doskonały wybór dla inwestorów, którzy chcą mieć ekspozycję na jedne z największych i najlepszych firm technologicznych bez konieczności wybierania zwycięzców i przegranych lub analizowania konkretnych spółek.

Fundusz opiera się na 100 największych spółkach Nasdaq, co oznacza, że ​​należą one do najbardziej skutecznych i stabilnych. Do takich firm należą Apple i Amazon, z których każda stanowi dużą część całego indeksu. Microsoft to kolejna znacząca firma członkowska.

Fundusz indeksowy Nasdaq 100 oferuje natychmiastową dywersyfikację, dzięki czemu Twój portfel nie jest narażony na upadek żadnej pojedynczej spółki. Najlepsze fundusze indeksowe Nasdaq pobierają bardzo niski wskaźnik kosztów i są tanim sposobem na posiadanie wszystkich spółek w indeksie.

Ryzyko: podobnie jak wszystkie akcje w obrocie publicznym, ta kolekcja akcji również może się obniżyć. Chociaż Nasdaq 100 ma jedne z najsilniejszych firm technologicznych, firmy te są również zwykle jednymi z najwyżej cenionych. Ta wysoka wycena oznacza, że ​​są one prawdopodobnie podatne na szybkie spadki w czasie spowolnienia, chociaż mogą ponownie wzrosnąć podczas ożywienia gospodarczego.

Płynność: Podobnie jak inne fundusze indeksowe notowane na giełdzie, fundusz indeksowy Nasdaq jest łatwo wymienialny na gotówkę w dowolnym dniu otwarcia rynku.

10. Wynajem mieszkań

Wynajem mieszkań może być świetną inwestycją, jeśli chcesz zarządzać własnymi nieruchomościami.

Aby podążać tą drogą, będziesz musiał wybrać odpowiednią nieruchomość, sfinansować ją lub od razu kupić, utrzymywać ją i zajmować się najemcami. Możesz zrobić bardzo dobrze, jeśli dokonujesz inteligentnych zakupów.

Jednak nie będziesz cieszyć się łatwością kupowania i sprzedawania aktywów jednym kliknięciem myszy. Gorzej, być może będziesz musiał znosić sporadyczny telefon o 3:00 w sprawie pękniętej rury.

Ale jeśli przez jakiś czas będziesz utrzymywać swoje aktywa, stopniowo spłacać dług i zwiększać czynsze, będziesz mieć potężny przepływ gotówki, gdy nadejdzie czas na emeryturę.

Ryzyko: Jak w przypadku każdego innego majątku, za mieszkanie można przepłacić, o czym szybko przekonali się inwestorzy w połowie 2000 roku. Brak płynności może również stanowić problem, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować szybkiego dostępu do gotówki.

Płynność: Mieszkania są jednymi z najmniej płynnych inwestycji w okolicy, więc jeśli potrzebujesz gotówki w pośpiechu, inwestowanie w nieruchomości do wynajęcia może nie być dla Ciebie. Co więcej, broker może pobrać prowizję o 6% od górnej części ceny sprzedaży.

11. Fundusze obligacji komunalnych

Fundusze obligacji komunalnych inwestują w szereg różnych obligacji komunalnych emitowanych przez władze państwowe i lokalne.

Zarobione odsetki są zasadniczo wolne od federalnych podatków dochodowych i mogą być również zwolnione z podatków stanowych i lokalnych.

Według Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) obligacje muni można kupować indywidualnie, za pośrednictwem funduszu wspólnego inwestowania lub funduszu giełdowego (ETF). Możesz skonsultować się z doradcą finansowym, aby znaleźć odpowiedni rodzaj inwestycji dla siebie, ale możesz chcieć pozostać z tymi w swoim stanie lub okolicy, aby uzyskać dodatkowe korzyści podatkowe.

Komunalne fundusze obligacji są świetne dla początkujących inwestorów, ponieważ zapewniają zdywersyfikowaną ekspozycję bez konieczności analizowania przez inwestora poszczególnych obligacji. Są również dobre dla inwestorów szukających przepływu gotówki.

Ryzyko: Poszczególne obligacje są obarczone ryzykiem niewypłacalności, co oznacza, że ​​emitent nie jest w stanie dokonywać dalszych spłat dochodu lub kapitału. Miasta i stany nie bankrutują często, ale może się zdarzyć. Obligacje mogą być również na żądanie, co oznacza, że ​​emitent zwraca kapitał i umarza obligację przed terminem wykupu obligacji. Powoduje to utratę przyszłych płatności odsetek na rzecz inwestora.

Wybór funduszu obligacyjnego umożliwia rozłożenie potencjalnego ryzyka niewypłacalności i wcześniejszej spłaty poprzez posiadanie dużej liczby obligacji, a tym samym amortyzację negatywnych niespodzianek z małej części portfela.

Płynność: możesz kupować lub sprzedawać swoje jednostki uczestnictwa w funduszu każdego dnia roboczego. Ponadto w dowolnym momencie możesz ponownie zainwestować dywidendy z dochodu lub dokonać dodatkowych inwestycji.

Konkluzja

Inwestowanie może być świetnym sposobem na budowanie bogactwa w czasie, a inwestorzy mają do wyboru szereg opcji inwestycyjnych – od bezpiecznych aktywów o niższym zwrocie po bardziej ryzykowne aktywa o wyższym dochodzie. Tak więc ten zakres oznacza, że ​​musisz zrozumieć zalety i wady każdej opcji inwestycyjnej, aby podjąć świadomą decyzję. Choć na początku wydaje się to zniechęcające, wielu inwestorów zarządza własnymi aktywami.

Ale pierwszy krok do inwestowania jest w rzeczywistości łatwy – otwarcie rachunku maklerskiego. Inwestowanie może być zaskakująco przystępne, nawet jeśli nie masz dużo pieniędzy. (Oto niektórzy z najlepszych brokerów do wyboru, jeśli dopiero zaczynasz).

Ucz się więcej:

 • Najlepsze inwestycje niskiego ryzyka
 • Najlepsze konta Roth IRA
 • 10 wskazówek dotyczących zakupu nieruchomości na wynajem

Editorial Disclaimer: All investors are advised to conduct their own independent research into investment strategies before making an investment decision. In addition, investors are advised that past investment product performance is no guarantee of future price appreciation.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy